14,795 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 473 3.20% Naz Shah Labour
Bradford West
2 448 3.03% Sam Tarry Labour
Ilford South
3 349 2.36% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
4 331 2.24% Stephen Timms Labour
East Ham
5 323 2.18% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
6 302 2.04% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
7 291 1.97% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
8 278 1.88% Imran Hussain Labour
Bradford East
9 251 1.70% Holly Lynch Labour
Halifax
10 224 1.51% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
11 217 1.47% Kate Hollern Labour
Blackburn
12 210 1.42% Paul Bristow Conservative
Peterborough
13 203 1.37% Sarah Owen Labour
Luton North
14 197 1.33% Rachel Hopkins Labour
Luton South
15 196 1.33% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
16 171 1.16% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
17 164 1.11% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
18 160 1.08% Valerie Vaz Labour
Walsall South
19 160 1.08% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
20 154 1.04% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
21 154 1.04% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
22 148 1.00% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
23 148 1.00% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
24 148 1.00% Tony Lloyd Labour
Rochdale
25 142 0.96% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
26 141 0.95% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
27 137 0.93% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
28 133 0.90% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
29 133 0.90% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
30 130 0.88% Judith Cummins Labour
Bradford South
31 127 0.86% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
32 123 0.83% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
33 120 0.81% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
34 115 0.78% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
35 113 0.76% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
36 112 0.76% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
37 107 0.72% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
38 106 0.72% Wes Streeting Labour
Ilford North
39 106 0.72% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
40 105 0.71% Margaret Beckett Labour
Derby South
41 104 0.70% Robbie Moore Conservative
Keighley
42 103 0.70% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
43 97 0.66% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
44 92 0.62% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
45 87 0.59% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
46 81 0.55% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
47 78 0.53% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
48 78 0.53% Barry Gardiner Labour
Brent North
49 78 0.53% Matt Rodda Labour
Reading East
50 75 0.51% John Spellar Labour
Warley
51 75 0.51% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
52 71 0.48% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
53 71 0.48% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
54 71 0.48% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
55 70 0.47% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
56 70 0.47% Dawn Butler Labour
Brent Central
57 70 0.47% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
58 69 0.47% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
59 69 0.47% Mark Logan Conservative
Bolton North East
60 65 0.44% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
61 64 0.43% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
62 64 0.43% Mohammad Yasin Labour
Bedford
63 64 0.43% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
64 63 0.43% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
65 62 0.42% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
66 62 0.42% Richard Burgon Labour
Leeds East
67 59 0.40% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
68 57 0.39% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
69 54 0.37% Alok Sharma Conservative
Reading West
70 54 0.37% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
71 53 0.36% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
72 52 0.35% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
73 52 0.35% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
74 52 0.35% Hilary Benn Labour
Leeds Central
75 51 0.35% Dean Russell Conservative
Watford
76 50 0.34% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
77 50 0.34% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
78 47 0.32% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
79 46 0.31% Sarah Champion Labour
Rotherham
80 45 0.30% Henry Smith Conservative
Crawley
81 45 0.30% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
82 45 0.30% James Daly Conservative
Bury North
83 43 0.29% Marco Longhi Conservative
Dudley North
84 42 0.28% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
85 42 0.28% Mary Robinson Conservative
Cheadle
86 41 0.28% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
87 40 0.27% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
88 40 0.27% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
89 40 0.27% Kate Griffiths Conservative
Burton
90 39 0.26% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
91 39 0.26% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
92 37 0.25% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
93 37 0.25% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
94 36 0.24% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
95 36 0.24% Rob Butler Conservative
Aylesbury
96 36 0.24% Philip Davies Conservative
Shipley
97 35 0.24% Claudia Webbe Labour
Leicester East
98 34 0.23% Andrew Rosindell Conservative
Romford
99 33 0.22% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
100 33 0.22% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
101 32 0.22% Julian Knight Conservative
Solihull
102 32 0.22% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
103 32 0.22% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
104 32 0.22% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
105 31 0.21% Navendu Mishra Labour
Stockport
106 30 0.20% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
107 30 0.20% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
108 30 0.20% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
109 30 0.20% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
110 30 0.20% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
111 29 0.20% Matt Vickers Conservative
Stockton South
112 29 0.20% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
113 29 0.20% Bob Blackman Conservative
Harrow East
114 29 0.20% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
115 29 0.20% Victoria Prentis Conservative
Banbury
116 29 0.20% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
117 29 0.20% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
118 29 0.20% Rachel Maclean Conservative
Redditch
119 28 0.19% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
120 27 0.18% Sarah Jones Labour
Croydon Central
121 27 0.18% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
122 26 0.18% Rachel Reeves Labour
Leeds West
123 26 0.18% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
124 25 0.17% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
125 25 0.17% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
126 25 0.17% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
127 25 0.17% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
128 24 0.16% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
129 24 0.16% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
130 24 0.16% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
131 24 0.16% John Redwood Conservative
Wokingham
132 24 0.16% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
133 24 0.16% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
134 24 0.16% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
135 24 0.16% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
136 23 0.16% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
137 23 0.16% Neil O'Brien Conservative
Harborough
138 22 0.15% Chris Philp Conservative
Croydon South
139 22 0.15% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
140 22 0.15% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
141 21 0.14% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
142 21 0.14% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
143 20 0.14% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
144 20 0.14% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
145 20 0.14% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
146 20 0.14% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
147 20 0.14% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
148 20 0.14% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
149 19 0.13% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
150 19 0.13% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
151 19 0.13% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
152 19 0.13% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
153 19 0.13% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
154 18 0.12% Amanda Solloway Conservative
Derby North
155 18 0.12% Andy Carter Conservative
Warrington South
156 18 0.12% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
157 18 0.12% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
158 18 0.12% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
159 17 0.12% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
160 17 0.12% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
161 17 0.12% Darren Henry Conservative
Broxtowe
162 16 0.11% Mr David Lammy Labour
Tottenham
163 16 0.11% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
164 16 0.11% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
165 16 0.11% Adam Holloway Conservative
Gravesham
166 16 0.11% Robert Halfon Conservative
Harlow
167 16 0.11% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
168 16 0.11% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
169 16 0.11% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
170 16 0.11% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
171 16 0.11% Michael Ellis Conservative
Northampton North
172 15 0.10% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
173 15 0.10% Janet Daby Labour
Lewisham East
174 15 0.10% David Rutley Conservative
Macclesfield
175 14 0.10% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
176 14 0.10% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
177 14 0.10% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
178 14 0.10% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
179 14 0.10% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
180 13 0.09% Richard Graham Conservative
Gloucester
181 13 0.09% Adam Afriyie Conservative
Windsor
182 13 0.09% Sir Edward Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
183 13 0.09% John McNally Scottish National Party
Falkirk
184 13 0.09% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
185 13 0.09% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
186 13 0.09% Chris Green Conservative
Bolton West
187 12 0.08% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
188 12 0.08% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
189 12 0.08% Christian Wakeford Conservative
Bury South
190 12 0.08% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
191 11 0.07% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
192 11 0.07% Robert Buckland Conservative
South Swindon
193 11 0.07% Zarah Sultana Labour
Coventry South
194 11 0.07% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
195 11 0.07% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
196 11 0.07% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
197 11 0.07% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
198 11 0.07% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
199 11 0.07% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
200 11 0.07% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
201 11 0.07% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
202 11 0.07% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
203 11 0.07% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
204 10 0.07% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
205 10 0.07% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
206 10 0.07% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
207 10 0.07% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
208 10 0.07% Mike Wood Conservative
Dudley South
209 10 0.07% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
210 10 0.07% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
211 10 0.07% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
212 10 0.07% Ian Murray Labour
Edinburgh South
213 10 0.07% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
214 10 0.07% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
215 10 0.07% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
216 9 0.06% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
217 9 0.06% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
218 9 0.06% Gareth Johnson Conservative
Dartford
219 9 0.06% Clive Efford Labour
Eltham
220 9 0.06% Ian Mearns Labour
Gateshead
221 9 0.06% Tom Randall Conservative
Gedling
222 9 0.06% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
223 9 0.06% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
224 9 0.06% Liz Kendall Labour
Leicester West
225 9 0.06% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
226 9 0.06% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
227 9 0.06% Jessica Morden Labour
Newport East
228 9 0.06% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
229 9 0.06% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
230 8 0.05% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
231 8 0.05% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
232 8 0.05% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
233 8 0.05% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
234 8 0.05% Jon Trickett Labour
Hemsworth
235 8 0.05% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
236 8 0.05% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
237 8 0.05% Marsha De Cordova Labour
Battersea
238 8 0.05% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
239 8 0.05% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
240 8 0.05% James Wild Conservative
North West Norfolk
241 8 0.05% Fleur Anderson Labour
Putney
242 8 0.05% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
243 8 0.05% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
244 7 0.05% Will Quince Conservative
Colchester
245 7 0.05% Alex Cunningham Labour
Stockton North
246 7 0.05% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
247 7 0.05% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
248 7 0.05% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
249 7 0.05% Priti Patel Conservative
Witham
250 7 0.05% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
251 7 0.05% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
252 7 0.05% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
253 7 0.05% Jeremy Quin Conservative
Horsham
254 7 0.05% Tom Hunt Conservative
Ipswich
255 7 0.05% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
256 7 0.05% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
257 7 0.05% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
258 7 0.05% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
259 7 0.05% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
260 7 0.05% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
261 7 0.05% Leo Docherty Conservative
Aldershot
262 7 0.05% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
263 7 0.05% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
264 7 0.05% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
265 6 0.04% Sir David Amess Conservative
Southend West
266 6 0.04% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
267 6 0.04% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
268 6 0.04% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
269 6 0.04% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
270 6 0.04% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
271 6 0.04% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
272 6 0.04% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
273 6 0.04% Felicity Buchan Conservative
Kensington
274 6 0.04% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
275 6 0.04% James Grundy Conservative
Leigh
276 6 0.04% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
277 6 0.04% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
278 6 0.04% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
279 6 0.04% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
280 6 0.04% Karin Smyth Labour
Bristol South
281 6 0.04% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
282 6 0.04% Mark Pawsey Conservative
Rugby
283 6 0.04% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
284 5 0.03% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
285 5 0.03% Tom Pursglove Conservative
Corby
286 5 0.03% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
287 5 0.03% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
288 5 0.03% Lucy Allan Conservative
Telford
289 5 0.03% David Johnston Conservative
Wantage
290 5 0.03% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
291 5 0.03% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
292 5 0.03% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
293 5 0.03% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
294 5 0.03% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
295 5 0.03% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
296 5 0.03% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
297 5 0.03% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
298 5 0.03% Gerald Jones Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
299 5 0.03% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
300 5 0.03% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
301 5 0.03% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
302 5 0.03% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
303 5 0.03% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
304 5 0.03% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
305 5 0.03% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
306 5 0.03% Clive Lewis Labour
Norwich South
307 5 0.03% Gareth Bacon Conservative
Orpington
308 5 0.03% James Cleverly Conservative
Braintree
309 5 0.03% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
310 5 0.03% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
311 5 0.03% Crispin Blunt Conservative
Reigate
312 5 0.03% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
313 5 0.03% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
314 5 0.03% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
315 5 0.03% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
316 5 0.03% Edward Argar Conservative
Charnwood
317 4 0.03% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
318 4 0.03% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
319 4 0.03% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
320 4 0.03% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
321 4 0.03% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
322 4 0.03% Feryal Clark Labour
Enfield North
323 4 0.03% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
324 4 0.03% Angela Richardson Conservative
Guildford
325 4 0.03% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
326 4 0.03% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
327 4 0.03% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
328 4 0.03% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
329 4 0.03% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
330 4 0.03% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
331 4 0.03% Jane Hunt Conservative
Loughborough
332 4 0.03% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
333 4 0.03% Damian Green Conservative
Ashford
334 4 0.03% Laura Farris Conservative
Newbury
335 4 0.03% Scott Benton Conservative
Blackpool South
336 4 0.03% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
337 4 0.03% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
338 4 0.03% Darren Jones Labour
Bristol North West
339 4 0.03% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
340 4 0.03% Greg Smith Conservative
Buckingham
341 4 0.03% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
342 3 0.02% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
343 3 0.02% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
344 3 0.02% Christian Matheson Labour
City of Chester
345 3 0.02% Fiona Bruce Conservative
Congleton
346 3 0.02% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
347 3 0.02% Peter Gibson Conservative
Darlington
348 3 0.02% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
349 3 0.02% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
350 3 0.02% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
351 3 0.02% Carolyn Harris Labour
Swansea East
352 3 0.02% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
353 3 0.02% Esther McVey Conservative
Tatton
354 3 0.02% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
355 3 0.02% Suella Braverman Conservative
Fareham
356 3 0.02% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
357 3 0.02% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
358 3 0.02% Mike Hill Labour
Hartlepool
359 3 0.02% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
360 3 0.02% Peter Kyle Labour
Hove
361 3 0.02% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
362 3 0.02% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
363 3 0.02% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
364 3 0.02% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
365 3 0.02% Karl McCartney Conservative
Lincoln
366 3 0.02% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
367 3 0.02% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
368 3 0.02% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
369 3 0.02% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
370 3 0.02% Lee Anderson Conservative
Ashfield
371 3 0.02% Bob Stewart Conservative
Beckenham
372 3 0.02% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
373 3 0.02% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
374 3 0.02% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
375 3 0.02% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
376 3 0.02% John Stevenson Conservative
Carlisle
377 2 0.01% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
378 2 0.01% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
379 2 0.01% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
380 2 0.01% Giles Watling Conservative
Clacton
381 2 0.01% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
382 2 0.01% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
383 2 0.01% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
384 2 0.01% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
385 2 0.01% Theo Clarke Conservative
Stafford
386 2 0.01% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
387 2 0.01% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
388 2 0.01% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
389 2 0.01% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
390 2 0.01% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
391 2 0.01% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
392 2 0.01% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
393 2 0.01% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
394 2 0.01% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
395 2 0.01% Alan Mak Conservative
Havant
396 2 0.01% Lisa Nandy Labour
Wigan
397 2 0.01% John Howell Conservative
Henley
398 2 0.01% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
399 2 0.01% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
400 2 0.01% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
401 2 0.01% Douglas Ross Conservative
Moray
402 2 0.01% Ben Bradley Conservative
Mansfield
403 2 0.01% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
404 2 0.01% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
405 2 0.01% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
406 2 0.01% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
407 2 0.01% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
408 2 0.01% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
409 2 0.01% Ruth Jones Labour
Newport West
410 2 0.01% Mickey Brady Sinn Féin
Newry and Armagh
411 2 0.01% Scott Mann Conservative
North Cornwall
412 2 0.01% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
413 2 0.01% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
414 2 0.01% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
415 2 0.01% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
416 2 0.01% Mick Whitley Labour
Birkenhead
417 2 0.01% Mary Glindon Labour
North Tyneside
418 2 0.01% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
419 2 0.01% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
420 2 0.01% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
421 2 0.01% James Sunderland Conservative
Bracknell
422 2 0.01% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
423 2 0.01% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
424 2 0.01% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
425 2 0.01% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
426 2 0.01% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
427 1 0.01% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
428 1 0.01% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
429 1 0.01% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
430 1 0.01% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
431 1 0.01% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
432 1 0.01% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
433 1 0.01% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
434 1 0.01% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
435 1 0.01% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
436 1 0.01% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
437 1 0.01% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
438 1 0.01% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
439 1 0.01% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
440 1 0.01% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
441 1 0.01% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
442 1 0.01% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
443 1 0.01% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
444 1 0.01% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
445 1 0.01% Carla Lockhart Democratic Unionist Party
Upper Bann
446 1 0.01% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
447 1 0.01% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
448 1 0.01% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
449 1 0.01% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
450 1 0.01% Ian Lavery Labour
Wansbeck
451 1 0.01% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
452 1 0.01% James Heappey Conservative
Wells
453 1 0.01% Derek Twigg Labour
Halton
454 1 0.01% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
455 1 0.01% Chris Loder Conservative
West Dorset
456 1 0.01% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
457 1 0.01% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
458 1 0.01% Steve Brine Conservative
Winchester
459 1 0.01% Alison McGovern Labour
Wirral South
460 1 0.01% Robert Courts Conservative
Witney
461 1 0.01% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
462 1 0.01% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
463 1 0.01% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
464 1 0.01% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
465 1 0.01% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
466 1 0.01% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
467 1 0.01% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
468 1 0.01% Kate Osborne Labour
Jarrow
469 1 0.01% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
470 1 0.01% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
471 1 0.01% Sir George Howarth Labour
Knowsley
472 1 0.01% Philip Dunne Conservative
Ludlow
473 1 0.01% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
474 1 0.01% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
475 1 0.01% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
476 1 0.01% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
477 1 0.01% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
478 1 0.01% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
479 1 0.01% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
480 1 0.01% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
481 1 0.01% David T C Davies Conservative
Monmouth
482 1 0.01% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
483 1 0.01% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
484 1 0.01% Robert Jenrick Conservative
Newark
485 1 0.01% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
486 1 0.01% Stephen Farry Alliance
North Down
487 1 0.01% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
488 1 0.01% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
489 1 0.01% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
490 1 0.01% Chris Elmore Labour
Ogmore
491 1 0.01% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
492 1 0.01% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
493 1 0.01% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
494 1 0.01% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
495 1 0.01% Sir Robert Syms Conservative
Poole
496 1 0.01% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
497 1 0.01% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
498 1 0.01% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
499 1 0.01% Jacob Young Conservative
Redcar
500 1 0.01% Wayne David Labour
Caerphilly
501 1 0.01% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
502 1 0.01% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
503 1 0.01% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
504 1 0.01% Bill Esterson Labour
Sefton Central
505 1 0.01% Mel Stride Conservative
Central Devon
506 1 0.01% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
507 1 0.01% Mark Spencer Conservative
Sherwood