24,242 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 736 3.04% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
2 701 2.90% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
3 692 2.86% Stephen Timms Labour
East Ham
4 601 2.48% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
5 403 1.66% Sam Tarry Labour
Ilford South
6 340 1.41% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
7 325 1.35% Dawn Butler Labour
Brent Central
8 279 1.15% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
9 256 1.06% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
10 250 1.04% Rachel Hopkins Labour
Luton South
11 237 0.98% Mr David Lammy Labour
Tottenham
12 236 0.98% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
13 205 0.85% Barry Gardiner Labour
Brent North
14 197 0.82% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
15 184 0.76% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
16 179 0.75% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
17 176 0.73% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
18 168 0.71% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
19 165 0.68% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
20 164 0.68% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
21 162 0.68% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
22 160 0.67% Wes Streeting Labour
Ilford North
23 159 0.66% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
24 157 0.66% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
25 154 0.64% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
26 150 0.62% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
27 148 0.61% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
28 147 0.61% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
29 147 0.61% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
30 146 0.60% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
31 146 0.61% Hilary Benn Labour
Leeds Central
32 145 0.60% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
33 143 0.60% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
34 142 0.59% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
35 137 0.57% Bob Blackman Conservative
Harrow East
36 136 0.56% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
37 136 0.56% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
38 133 0.55% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
39 133 0.55% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
40 131 0.54% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
41 131 0.54% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
42 131 0.55% Naz Shah Labour
Bradford West
43 130 0.54% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
44 130 0.54% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
45 129 0.54% Imran Hussain Labour
Bradford East
46 127 0.53% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
47 126 0.52% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
48 125 0.52% John Spellar Labour
Warley
49 122 0.50% Margaret Beckett Labour
Derby South
50 121 0.50% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
51 119 0.50% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
52 118 0.49% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
53 113 0.47% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
54 111 0.46% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
55 110 0.45% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
56 109 0.45% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
57 107 0.44% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
58 106 0.45% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
59 105 0.43% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
60 103 0.43% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
61 102 0.42% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
62 100 0.42% Feryal Clark Labour
Enfield North
63 99 0.41% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
64 98 0.41% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
65 97 0.40% Tony Lloyd Labour
Rochdale
66 96 0.40% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
67 95 0.39% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
68 95 0.39% Sarah Owen Labour
Luton North
69 93 0.39% Janet Daby Labour
Lewisham East
70 92 0.39% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
71 92 0.38% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
72 91 0.38% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
73 88 0.36% Ed Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
74 86 0.36% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
75 85 0.36% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
76 82 0.35% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
77 82 0.34% Mohammad Yasin Labour
Bedford
78 81 0.33% Valerie Vaz Labour
Walsall South
79 81 0.33% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
80 80 0.34% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
81 80 0.33% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
82 79 0.33% Sarah Jones Labour
Croydon Central
83 79 0.33% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
84 79 0.33% Felicity Buchan Conservative
Kensington
85 78 0.33% Liz Kendall Labour
Leicester West
86 78 0.33% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
87 78 0.32% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
88 74 0.31% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
89 74 0.31% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
90 74 0.31% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
91 73 0.31% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
92 72 0.30% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
93 71 0.30% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
94 71 0.29% Lord Goldsmith of Richmond Park Conservative
Richmond Park
95 70 0.29% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
96 70 0.29% Zarah Sultana Labour
Coventry South
97 68 0.28% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
98 67 0.28% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
99 66 0.28% Tom Hunt Conservative
Ipswich
100 64 0.26% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
101 62 0.26% Ian Mearns Labour
Gateshead
102 62 0.26% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
103 61 0.25% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
104 61 0.25% Richard Burgon Labour
Leeds East
105 60 0.25% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
106 59 0.24% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
107 59 0.25% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
108 59 0.24% Dean Russell Conservative
Watford
109 59 0.25% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
110 58 0.25% Paul Bristow Conservative
Peterborough
111 58 0.24% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
112 57 0.24% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
113 56 0.23% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
114 56 0.24% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
115 56 0.23% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
116 54 0.22% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
117 54 0.23% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
118 54 0.22% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
119 54 0.22% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
120 53 0.22% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
121 53 0.22% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
122 52 0.22% Adam Holloway Conservative
Gravesham
123 52 0.22% Kate Hollern Labour
Blackburn
124 51 0.21% Clive Efford Labour
Eltham
125 51 0.21% Marsha De Cordova Labour
Battersea
126 50 0.21% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
127 50 0.21% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
128 50 0.21% Andrew Rosindell Conservative
Romford
129 50 0.21% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
130 50 0.21% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
131 50 0.21% Claudia Webbe Labour
Leicester East
132 49 0.21% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
133 49 0.21% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
134 49 0.21% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
135 49 0.20% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
136 49 0.20% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
137 48 0.20% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
138 48 0.20% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
139 47 0.19% Navendu Mishra Labour
Stockport
140 47 0.20% Fleur Anderson Labour
Putney
141 47 0.19% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
142 46 0.19% Robert Buckland Conservative
South Swindon
143 46 0.19% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
144 46 0.19% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
145 46 0.19% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
146 46 0.19% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
147 46 0.19% Amanda Solloway Conservative
Derby North
148 45 0.19% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
149 45 0.19% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
150 45 0.19% Gareth Johnson Conservative
Dartford
151 44 0.19% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
152 44 0.18% Rachel Reeves Labour
Leeds West
153 43 0.18% Matt Rodda Labour
Reading East
154 42 0.18% Chris Philp Conservative
Croydon South
155 42 0.18% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
156 42 0.18% James Grundy Conservative
Leigh
157 42 0.17% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
158 41 0.17% Michael Ellis Conservative
Northampton North
159 41 0.18% Lisa Nandy Labour
Wigan
160 41 0.17% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
161 41 0.17% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
162 41 0.17% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
163 40 0.17% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
164 40 0.17% Mary Robinson Conservative
Cheadle
165 40 0.17% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
166 40 0.17% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
167 39 0.16% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
168 39 0.16% Mark Logan Conservative
Bolton North East
169 39 0.16% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
170 38 0.16% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
171 38 0.16% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
172 38 0.16% Judith Cummins Labour
Bradford South
173 38 0.16% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
174 38 0.16% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
175 38 0.16% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
176 38 0.16% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
177 37 0.15% Darren Jones Labour
Bristol North West
178 37 0.15% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
179 37 0.15% James Daly Conservative
Bury North
180 37 0.15% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
181 36 0.15% Robert Halfon Conservative
Harlow
182 36 0.15% Peter Gibson Conservative
Darlington
183 35 0.15% Holly Lynch Labour
Halifax
184 34 0.14% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
185 34 0.14% Richard Graham Conservative
Gloucester
186 34 0.14% Claire Hanna Social Democratic & Labour Party
Belfast South
187 33 0.14% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
188 33 0.14% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
189 33 0.14% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
190 33 0.14% Christian Wakeford Conservative
Bury South
191 33 0.14% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
192 32 0.13% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
193 32 0.13% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
194 32 0.14% Carolyn Harris Labour
Swansea East
195 32 0.13% Peter Kyle Labour
Hove
196 32 0.13% Henry Smith Conservative
Crawley
197 31 0.13% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
198 31 0.13% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
199 31 0.13% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
200 30 0.13% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
201 30 0.13% Karl McCartney Conservative
Lincoln
202 30 0.12% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
203 30 0.13% Peter Dowd Labour
Bootle
204 30 0.13% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
205 30 0.12% Bob Stewart Conservative
Beckenham
206 29 0.12% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
207 29 0.12% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
208 29 0.12% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
209 28 0.12% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
210 28 0.12% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
211 28 0.12% Gareth Bacon Conservative
Orpington
212 28 0.12% Alok Sharma Conservative
Reading West
213 27 0.11% Will Quince Conservative
Colchester
214 27 0.11% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
215 27 0.11% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
216 27 0.11% Alex Cunningham Labour
Stockton North
217 27 0.11% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
218 26 0.11% Matt Vickers Conservative
Stockton South
219 26 0.11% Ruth Jones Labour
Newport West
220 26 0.11% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
221 26 0.11% Jessica Morden Labour
Newport East
222 26 0.11% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
223 26 0.11% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
224 25 0.10% Sarah Champion Labour
Rotherham
225 25 0.11% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
226 25 0.11% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
227 25 0.10% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
228 24 0.10% Robbie Moore Conservative
Keighley
229 24 0.10% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
230 24 0.10% Paul Maskey Sinn Féin
Belfast West
231 23 0.10% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
232 23 0.10% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
233 23 0.10% Crispin Blunt Conservative
Reigate
234 23 0.10% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
235 23 0.10% Kate Griffiths Conservative
Burton
236 23 0.10% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
237 23 0.10% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
238 23 0.10% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
239 23 0.10% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
240 22 0.09% Leo Docherty Conservative
Aldershot
241 22 0.09% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
242 22 0.09% Mark Pawsey Conservative
Rugby
243 22 0.09% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
244 22 0.09% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
245 21 0.09% Rosie Duffield Labour
Canterbury
246 21 0.09% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
247 21 0.09% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
248 21 0.09% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
249 21 0.09% Mick Whitley Labour
Birkenhead
250 21 0.09% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
251 21 0.09% James Sunderland Conservative
Bracknell
252 20 0.08% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
253 20 0.08% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
254 20 0.08% Jane Hunt Conservative
Loughborough
255 20 0.08% Darren Henry Conservative
Broxtowe
256 20 0.08% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
257 20 0.08% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
258 20 0.08% Andy Carter Conservative
Warrington South
259 20 0.08% Marco Longhi Conservative
Dudley North
260 20 0.08% Mike Wood Conservative
Dudley South
261 20 0.08% Adam Afriyie Conservative
Windsor
262 20 0.08% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
263 19 0.08% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
264 19 0.08% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
265 19 0.08% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
266 19 0.08% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
267 19 0.08% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
268 18 0.07% Karin Smyth Labour
Bristol South
269 18 0.08% Julian Knight Conservative
Solihull
270 18 0.07% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
271 18 0.07% Damian Green Conservative
Ashford
272 17 0.07% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
273 17 0.07% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
274 17 0.07% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
275 16 0.07% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
276 16 0.07% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
277 16 0.07% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
278 16 0.07% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
279 16 0.07% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
280 16 0.07% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
281 16 0.07% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
282 15 0.06% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
283 15 0.06% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
284 15 0.06% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
285 15 0.06% Laura Farris Conservative
Newbury
286 15 0.06% Ben Bradley Conservative
Mansfield
287 15 0.06% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
288 15 0.06% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
289 15 0.06% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
290 15 0.06% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
291 15 0.06% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
292 15 0.06% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
293 15 0.06% Lord Mann Labour
Bassetlaw
294 15 0.06% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
295 14 0.06% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
296 14 0.06% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
297 14 0.06% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
298 14 0.06% Rob Butler Conservative
Aylesbury
299 14 0.06% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
300 14 0.06% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
301 14 0.06% Sir David Amess Conservative
Southend West
302 14 0.06% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
303 14 0.06% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
304 14 0.06% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
305 14 0.06% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
306 14 0.06% John Redwood Conservative
Wokingham
307 14 0.06% Suella Braverman Conservative
Fareham
308 14 0.06% Tom Pursglove Conservative
Corby
309 14 0.06% Sir Robert Syms Conservative
Poole
310 14 0.06% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
311 14 0.06% Edward Argar Conservative
Charnwood
312 14 0.06% Lord Vaizey of Didcot Conservative
Wantage
313 13 0.05% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
314 13 0.06% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
315 13 0.06% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
316 13 0.05% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
317 13 0.06% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
318 13 0.05% Scott Benton Conservative
Blackpool South
319 13 0.06% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
320 13 0.05% Neil O'Brien Conservative
Harborough
321 13 0.05% Philip Davies Conservative
Shipley
322 13 0.06% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
323 13 0.05% Maria Caulfield Conservative
Lewes
324 13 0.05% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
325 13 0.05% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
326 12 0.05% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
327 12 0.05% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
328 12 0.05% Clive Lewis Labour
Norwich South
329 12 0.05% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
330 12 0.05% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
331 12 0.05% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
332 12 0.05% James Heappey Conservative
Wells
333 12 0.05% Sir George Howarth Labour
Knowsley
334 12 0.05% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
335 12 0.05% Angela Richardson Conservative
Guildford
336 12 0.05% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
337 12 0.05% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
338 12 0.05% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
339 12 0.05% Mary Glindon Labour
North Tyneside
340 12 0.05% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
341 12 0.05% Ian Murray Labour
Edinburgh South
342 11 0.05% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
343 11 0.05% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
344 11 0.05% Conor McGinn Labour
St Helens North
345 11 0.05% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
346 11 0.05% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
347 11 0.05% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
348 11 0.05% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
349 11 0.05% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
350 11 0.05% Rachel Maclean Conservative
Redditch
351 11 0.05% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
352 11 0.05% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
353 11 0.05% Mike Hill Labour
Hartlepool
354 11 0.05% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
355 11 0.05% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
356 11 0.05% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
357 10 0.04% John Glen Conservative
Salisbury
358 10 0.04% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
359 10 0.04% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
360 10 0.04% Ian Lavery Labour
Wansbeck
361 10 0.04% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
362 10 0.04% Victoria Prentis Conservative
Banbury
363 10 0.04% James Wild Conservative
North West Norfolk
364 10 0.04% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
365 10 0.04% Robert Largan Conservative
High Peak
366 10 0.04% Kate Osborne Labour
Jarrow
367 10 0.04% Chris Green Conservative
Bolton West
368 10 0.04% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
369 10 0.04% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
370 10 0.04% Jon Trickett Labour
Hemsworth
371 10 0.04% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
372 9 0.04% John Howell Conservative
Henley
373 9 0.04% Robert Courts Conservative
Witney
374 9 0.04% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
375 9 0.04% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
376 9 0.04% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
377 9 0.04% Jeremy Quin Conservative
Horsham
378 9 0.04% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
379 9 0.04% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
380 9 0.04% David T C Davies Conservative
Monmouth
381 9 0.04% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
382 9 0.04% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
383 9 0.04% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
384 9 0.04% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
385 8 0.03% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
386 8 0.03% Gavin Robinson Democratic Unionist Party
Belfast East
387 8 0.03% Chloe Smith Conservative
Norwich North
388 8 0.03% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
389 8 0.03% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
390 8 0.03% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
391 8 0.03% Robert Jenrick Conservative
Newark
392 8 0.03% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
393 8 0.03% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
394 8 0.03% James Cleverly Conservative
Braintree
395 8 0.03% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
396 8 0.03% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
397 8 0.03% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
398 8 0.03% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
399 8 0.03% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
400 8 0.03% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
401 8 0.03% Lucy Allan Conservative
Telford
402 8 0.03% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
403 8 0.03% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
404 8 0.03% Jacob Young Conservative
Redcar
405 8 0.03% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
406 8 0.03% Tom Randall Conservative
Gedling
407 8 0.03% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
408 8 0.03% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
409 8 0.03% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
410 8 0.03% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
411 8 0.03% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
412 8 0.03% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
413 8 0.03% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
414 7 0.03% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
415 7 0.03% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
416 7 0.03% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
417 7 0.03% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
418 7 0.03% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
419 7 0.03% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
420 7 0.03% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
421 7 0.03% Christian Matheson Labour
City of Chester
422 7 0.03% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
423 7 0.03% Guy Opperman Conservative
Hexham
424 7 0.03% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
425 7 0.03% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
426 7 0.03% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
427 7 0.03% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
428 7 0.03% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
429 7 0.03% Liz Twist Labour
Blaydon
430 7 0.03% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
431 7 0.03% Damien Moore Conservative
Southport
432 7 0.03% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
433 7 0.03% Lee Anderson Conservative
Ashfield
434 7 0.03% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
435 7 0.03% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
436 7 0.03% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
437 7 0.03% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
438 7 0.03% Esther McVey Conservative
Tatton
439 7 0.03% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
440 6 0.03% Chris Loder Conservative
West Dorset
441 6 0.03% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
442 6 0.03% John Stevenson Conservative
Carlisle
443 6 0.03% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
444 6 0.03% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
445 6 0.03% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
446 6 0.03% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
447 6 0.03% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
448 6 0.03% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
449 6 0.03% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
450 6 0.03% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
451 6 0.03% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
452 6 0.03% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
453 6 0.03% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
454 6 0.03% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
455 6 0.03% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
456 6 0.03% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
457 6 0.03% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
458 6 0.03% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
459 6 0.03% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
460 6 0.03% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
461 6 0.03% Alan Mak Conservative
Havant
462 6 0.03% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
463 6 0.03% John McNally Scottish National Party
Falkirk
464 6 0.03% Steve Brine Conservative
Winchester
465 5 0.02% Greg Smith Conservative
Buckingham
466 5 0.02% Julian Sturdy Conservative
York Outer
467 5 0.02% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
468 5 0.02% Philip Dunne Conservative
Ludlow
469 5 0.02% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
470 5 0.02% Mark Jenkinson Conservative
Workington
471 5 0.02% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
472 5 0.02% Bill Esterson Labour
Sefton Central
473 5 0.02% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
474 5 0.02% Derek Twigg Labour
Halton
475 5 0.02% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
476 5 0.02% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
477 5 0.02% Theo Clarke Conservative
Stafford
478 5 0.02% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
479 5 0.02% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
480 5 0.02% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
481 5 0.02% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
482 5 0.02% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
483 5 0.02% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
484 5 0.02% Douglas Ross Conservative
Moray
485 5 0.02% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
486 5 0.02% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
487 5 0.02% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
488 5 0.02% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
489 5 0.02% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
490 5 0.02% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
491 5 0.02% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
492 5 0.02% Alison McGovern Labour
Wirral South
493 4 0.02% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
494 4 0.02% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
495 4 0.02% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
496 4 0.02% Chris Hazzard Sinn Féin
South Down
497 4 0.02% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
498 4 0.02% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
499 4 0.02% Simon Hoare Conservative
North Dorset
500 4 0.02% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
501 4 0.02% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
502 4 0.02% Richard Drax Conservative
South Dorset
503 4 0.02% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
504 4 0.02% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
505 4 0.02% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
506 4 0.02% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
507 4 0.02% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
508 4 0.02% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
509 4 0.02% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
510 4 0.02% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
511 4 0.02% Giles Watling Conservative
Clacton
512 4 0.02% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
513 4 0.02% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
514 4 0.02% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
515 4 0.02% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
516 4 0.02% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
517 4 0.02% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
518 4 0.02% Mel Stride Conservative
Central Devon
519 4 0.02% Simon Jupp Conservative
East Devon
520 4 0.02% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
521 4 0.02% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
522 4 0.02% Kevin Foster Conservative
Torbay
523 4 0.02% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
524 4 0.02% Gillian Keegan Conservative
Chichester
525 4 0.02% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
526 3 0.01% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
527 3 0.01% Wendy Chamberlain Liberal Democrat
North East Fife
528 3 0.01% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
529 3 0.01% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
530 3 0.01% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
531 3 0.01% Priti Patel Conservative
Witham
532 3 0.01% Peter Aldous Conservative
Waveney
533 3 0.01% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
534 3 0.01% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
535 3 0.01% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
536 3 0.01% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
537 3 0.01% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
538 3 0.01% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
539 3 0.01% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
540 3 0.01% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
541 3 0.01% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
542 3 0.01% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
543 3 0.01% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
544 3 0.01% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
545 3 0.01% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
546 3 0.01% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
547 3 0.01% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
548 3 0.01% Mark Menzies Conservative
Fylde
549 3 0.01% Robin Millar Conservative
Aberconwy
550 3 0.01% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
551 3 0.01% James Gray Conservative
North Wiltshire
552 3 0.01% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
553 3 0.01% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
554 3 0.01% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
555 3 0.01% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
556 3 0.01% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
557 3 0.01% Chris Evans Labour (Co-op)
Islwyn
558 3 0.01% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
559 3 0.01% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
560 2 0.01% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
561 2 0.01% Paul Howell Conservative
Sedgefield
562 2 0.01% Carla Lockhart Democratic Unionist Party
Upper Bann
563 2 0.01% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
564 2 0.01% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
565 2 0.01% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
566 2 0.01% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
567 2 0.01% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
568 2 0.01% Órfhlaith Begley Sinn Féin
West Tyrone
569 2 0.01% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
570 2 0.01% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
571 2 0.01% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
572 2 0.01% David Rutley Conservative
Macclesfield
573 2 0.01% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
574 2 0.01% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
575 2 0.01% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
576 2 0.01% Andrew Bridgen Conservative
North West Leicestershire
577 2 0.01% Grahame Morris Labour
Easington
578 2 0.01% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
579 2 0.01% Ian Paisley Democratic Unionist Party
North Antrim
580 2 0.01% Danny Kruger Conservative
Devizes
581 2 0.01% Fiona Bruce Conservative
Congleton
582 2 0.01% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
583 2 0.01% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
584 2 0.01% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
585 2 0.01% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
586 2 0.01% Chris Bryant Labour
Rhondda
587 2 0.01% Trudy Harrison Conservative
Copeland
588 2 0.01% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
589 2 0.01% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
590 2 0.01% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
591 2 0.01% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
592 2 0.01% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
593 2 0.01% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
594 2 0.01% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
595 2 0.01% Selaine Saxby Conservative
North Devon
596 2 0.01% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
597 2 0.01% Edward Miliband Labour
Doncaster North
598 2 0.01% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
599 2 0.01% Francie Molloy Sinn Féin
Mid Ulster
600 2 0.01% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
601 2 0.01% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
602 2 0.01% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
603 1 0.00% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
604 1 0.00% Angus Brendan MacNeil Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
605 1 0.00% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
606 1 0.00% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
607 1 0.00% Derek Thomas Conservative
St Ives
608 1 0.00% Jamie Stone Liberal Democrat
Caithness, Sutherland and Easter Ross
609 1 0.00% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
610 1 0.00% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
611 1 0.00% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
612 1 0.00% Mickey Brady Sinn Féin
Newry and Armagh
613 1 0.00% Nia Griffith Labour
Llanelli
614 1 0.00% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
615 1 0.00% Beth Winter Labour
Cynon Valley
616 1 0.00% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
617 1 0.00% Rob Roberts Conservative
Delyn
618 1 0.00% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
619 1 0.00% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
620 1 0.00% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
621 1 0.00% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
622 1 0.00% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
623 1 0.00% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
624 1 0.00% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
625 1 0.00% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
626 1 0.00% Paul Girvan Democratic Unionist Party
South Antrim
627 1 0.00% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
628 1 0.00% Sammy Wilson Democratic Unionist Party
East Antrim
629 1 0.00% Wayne David Labour
Caerphilly
630 1 0.00% Scott Mann Conservative
North Cornwall
631 1 0.00% Maggie Throup Conservative
Erewash
632 1 0.00% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
633 1 0.00% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
634 1 0.00% Mark Spencer Conservative
Sherwood
635 1 0.00% Nigel Mills Conservative
Amber Valley