10,754 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 434 4.04% John Stevenson Conservative
Carlisle
2 273 2.54% Mary Glindon Labour
North Tyneside
3 253 2.35% Liz Twist Labour
Blaydon
4 237 2.20% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
5 230 2.14% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
6 211 1.96% Ian Lavery Labour
Wansbeck
7 196 1.82% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
8 186 1.73% Kate Osborne Labour
Jarrow
9 173 1.61% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
10 171 1.59% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
11 161 1.50% Mark Jenkinson Conservative
Workington
12 157 1.46% Guy Opperman Conservative
Hexham
13 150 1.40% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
14 149 1.39% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
15 149 1.39% Ian Mearns Labour
Gateshead
16 149 1.39% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
17 143 1.33% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
18 143 1.33% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
19 131 1.22% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
20 128 1.19% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
21 113 1.05% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
22 104 0.97% Peter Gibson Conservative
Darlington
23 102 0.95% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
24 97 0.90% Paul Howell Conservative
Sedgefield
25 95 0.88% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
26 93 0.87% Trudy Harrison Conservative
Copeland
27 89 0.83% Jacob Young Conservative
Redcar
28 88 0.82% Grahame Morris Labour
Easington
29 80 0.74% Rishi Sunak Conservative
Richmond (Yorks)
30 78 0.73% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
31 78 0.73% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
32 67 0.62% Alex Cunningham Labour
Stockton North
33 63 0.59% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
34 61 0.57% Mike Hill Labour
Hartlepool
35 60 0.56% Matt Vickers Conservative
Stockton South
36 54 0.50% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
37 50 0.47% James Grundy Conservative
Leigh
38 48 0.45% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
39 43 0.40% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
40 41 0.38% Derek Twigg Labour
Halton
41 41 0.38% Maria Caulfield Conservative
Lewes
42 40 0.37% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
43 38 0.35% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
44 37 0.34% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
45 36 0.34% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
46 36 0.34% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
47 35 0.33% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
48 35 0.33% Lisa Nandy Labour
Wigan
49 34 0.32% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
50 30 0.28% Chris Green Conservative
Bolton West
51 29 0.27% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
52 28 0.26% Karin Smyth Labour
Bristol South
53 27 0.25% Kevin Foster Conservative
Torbay
54 27 0.25% Nigel Mills Conservative
Amber Valley
55 27 0.25% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
56 26 0.24% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
57 26 0.24% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
58 25 0.23% Ben Bradley Conservative
Mansfield
59 25 0.23% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
60 24 0.22% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
61 24 0.22% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
62 24 0.22% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
63 24 0.22% Tom Hunt Conservative
Ipswich
64 24 0.22% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
65 24 0.22% Julian Sturdy Conservative
York Outer
66 23 0.21% Christian Wakeford Conservative
Bury South
67 23 0.21% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
68 23 0.21% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
69 23 0.21% Adam Holloway Conservative
Gravesham
70 23 0.21% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
71 22 0.21% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
72 22 0.21% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
73 22 0.21% Mark Spencer Conservative
Sherwood
74 22 0.21% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
75 22 0.21% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
76 22 0.21% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
77 21 0.20% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
78 21 0.20% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
79 21 0.20% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
80 21 0.20% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
81 21 0.20% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
82 20 0.19% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
83 20 0.19% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
84 20 0.19% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
85 19 0.18% James Daly Conservative
Bury North
86 19 0.18% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
87 19 0.18% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
88 19 0.18% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
89 19 0.18% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
90 19 0.18% Peter Aldous Conservative
Waveney
91 19 0.18% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
92 19 0.18% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
93 19 0.18% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
94 19 0.18% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
95 19 0.18% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
96 19 0.18% Judith Cummins Labour
Bradford South
97 18 0.17% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
98 18 0.17% Gillian Keegan Conservative
Chichester
99 18 0.17% Will Quince Conservative
Colchester
100 18 0.17% Zarah Sultana Labour
Coventry South
101 18 0.17% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
102 18 0.17% Richard Graham Conservative
Gloucester
103 18 0.17% Neil O'Brien Conservative
Harborough
104 18 0.17% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
105 18 0.17% Brendan Clarke-Smith Conservative
Bassetlaw
106 18 0.17% Karl McCartney Conservative
Lincoln
107 18 0.17% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
108 18 0.17% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
109 17 0.16% Rosie Duffield Labour
Canterbury
110 17 0.16% Gareth Johnson Conservative
Dartford
111 17 0.16% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
112 17 0.16% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
113 17 0.16% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
114 17 0.16% Richard Burgon Labour
Leeds East
115 17 0.16% James Heappey Conservative
Wells
116 17 0.16% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
117 17 0.16% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
118 17 0.16% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
119 17 0.16% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
120 17 0.16% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
121 16 0.15% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
122 16 0.15% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
123 16 0.15% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
124 16 0.15% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
125 16 0.15% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
126 16 0.15% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
127 16 0.15% Edward Miliband Labour
Doncaster North
128 16 0.15% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
129 16 0.15% Philip Davies Conservative
Shipley
130 16 0.15% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
131 16 0.15% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
132 16 0.15% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
133 16 0.15% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
134 16 0.15% Peter Kyle Labour
Hove
135 16 0.15% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
136 16 0.15% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
137 15 0.14% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
138 15 0.14% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
139 15 0.14% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
140 15 0.14% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
141 15 0.14% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
142 15 0.14% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
143 15 0.14% Amanda Solloway Conservative
Derby North
144 15 0.14% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
145 15 0.14% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
146 15 0.14% Julian Knight Conservative
Solihull
147 15 0.14% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
148 15 0.14% Andy Carter Conservative
Warrington South
149 15 0.14% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
150 15 0.14% Rachel Reeves Labour
Leeds West
151 15 0.14% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
152 15 0.14% Steve Brine Conservative
Winchester
153 15 0.14% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
154 15 0.14% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
155 15 0.14% Scott Mann Conservative
North Cornwall
156 14 0.13% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
157 14 0.13% Fiona Bruce Conservative
Congleton
158 14 0.13% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
159 14 0.13% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
160 14 0.13% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
161 14 0.13% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
162 14 0.13% Mark Menzies Conservative
Fylde
163 14 0.13% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
164 14 0.13% Jeremy Quin Conservative
Horsham
165 14 0.13% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
166 14 0.13% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
167 14 0.13% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
168 14 0.13% Lee Anderson Conservative
Ashfield
169 14 0.13% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
170 14 0.13% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
171 14 0.13% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
172 14 0.13% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
173 14 0.13% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
174 14 0.13% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
175 13 0.12% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
176 13 0.12% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
177 13 0.12% Rachel Maclean Conservative
Redditch
178 13 0.12% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
179 13 0.12% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
180 13 0.12% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
181 13 0.12% Derek Thomas Conservative
St Ives
182 13 0.12% Navendu Mishra Labour
Stockport
183 13 0.12% Holly Lynch Labour
Halifax
184 13 0.12% Jon Trickett Labour
Hemsworth
185 13 0.12% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
186 13 0.12% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
187 13 0.12% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
188 12 0.11% Christian Matheson Labour
City of Chester
189 12 0.11% Giles Watling Conservative
Clacton
190 12 0.11% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
191 12 0.11% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
192 12 0.11% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
193 12 0.11% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
194 12 0.11% Tom Randall Conservative
Gedling
195 12 0.11% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
196 12 0.11% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
197 12 0.11% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
198 12 0.11% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
199 12 0.11% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
200 12 0.11% Philip Dunne Conservative
Ludlow
201 12 0.11% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
202 12 0.11% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
203 12 0.11% Scott Benton Conservative
Blackpool South
204 12 0.11% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
205 11 0.10% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
206 11 0.10% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
207 11 0.10% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
208 11 0.10% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
209 11 0.10% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
210 11 0.10% Mel Stride Conservative
Central Devon
211 11 0.10% Tony Lloyd Labour
Rochdale
212 11 0.10% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
213 11 0.10% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
214 11 0.10% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
215 11 0.10% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
216 11 0.10% Suella Braverman Conservative
Fareham
217 11 0.10% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
218 11 0.10% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
219 11 0.10% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
220 11 0.10% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
221 11 0.10% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
222 11 0.10% Theo Clarke Conservative
Stafford
223 11 0.10% Robert Halfon Conservative
Harlow
224 11 0.10% Robbie Moore Conservative
Keighley
225 11 0.10% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
226 11 0.10% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
227 11 0.10% Hilary Benn Labour
Leeds Central
228 11 0.10% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
229 11 0.10% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
230 11 0.10% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
231 11 0.10% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
232 11 0.10% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
233 11 0.10% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
234 11 0.10% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
235 10 0.09% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
236 10 0.09% Edward Argar Conservative
Charnwood
237 10 0.09% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
238 10 0.09% Mary Robinson Conservative
Cheadle
239 10 0.09% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
240 10 0.09% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
241 10 0.09% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
242 10 0.09% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
243 10 0.09% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
244 10 0.09% Danny Kruger Conservative
Devizes
245 10 0.09% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
246 10 0.09% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
247 10 0.09% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
248 10 0.09% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
249 10 0.09% Sir David Amess Conservative
Southend West
250 10 0.09% Conor McGinn Labour
St Helens North
251 10 0.09% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
252 10 0.09% Robert Largan Conservative
High Peak
253 10 0.09% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
254 10 0.09% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
255 10 0.09% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
256 10 0.09% David Johnston Conservative
Wantage
257 10 0.09% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
258 10 0.09% Sir George Howarth Labour
Knowsley
259 10 0.09% Rob Butler Conservative
Aylesbury
260 10 0.09% Victoria Prentis Conservative
Banbury
261 10 0.09% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
262 10 0.09% Priti Patel Conservative
Witham
263 10 0.09% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
264 10 0.09% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
265 10 0.09% James Cleverly Conservative
Braintree
266 10 0.09% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
267 10 0.09% Selaine Saxby Conservative
North Devon
268 9 0.08% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
269 9 0.08% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
270 9 0.08% James Wild Conservative
North West Norfolk
271 9 0.08% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
272 9 0.08% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
273 9 0.08% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
274 9 0.08% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
275 9 0.08% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
276 9 0.08% Margaret Beckett Labour
Derby South
277 9 0.08% Simon Jupp Conservative
East Devon
278 9 0.08% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
279 9 0.08% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
280 9 0.08% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
281 9 0.08% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
282 9 0.08% Robert Buckland Conservative
South Swindon
283 9 0.08% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
284 9 0.08% Lucy Allan Conservative
Telford
285 9 0.08% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
286 9 0.08% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
287 9 0.08% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
288 9 0.08% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
289 9 0.08% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
290 9 0.08% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
291 9 0.08% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
292 9 0.08% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
293 9 0.08% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
294 9 0.08% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
295 8 0.07% Darren Henry Conservative
Broxtowe
296 8 0.07% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
297 8 0.07% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
298 8 0.07% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
299 8 0.07% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
300 8 0.07% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
301 8 0.07% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
302 8 0.07% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
303 8 0.07% John Glen Conservative
Salisbury
304 8 0.07% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
305 8 0.07% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
306 8 0.07% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
307 8 0.07% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
308 8 0.07% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
309 8 0.07% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
310 8 0.07% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
311 8 0.07% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
312 8 0.07% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
313 8 0.07% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
314 8 0.07% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
315 8 0.07% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
316 8 0.07% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
317 8 0.07% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
318 8 0.07% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
319 8 0.07% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
320 8 0.07% John Spellar Labour
Warley
321 8 0.07% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
322 8 0.07% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
323 8 0.07% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
324 8 0.07% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
325 8 0.07% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
326 8 0.07% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
327 8 0.07% Adam Afriyie Conservative
Windsor
328 8 0.07% Alison McGovern Labour
Wirral South
329 8 0.07% Rachel Hopkins Labour
Luton South
330 8 0.07% Robert Courts Conservative
Witney
331 8 0.07% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
332 8 0.07% Darren Jones Labour
Bristol North West
333 7 0.07% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
334 7 0.07% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
335 7 0.07% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
336 7 0.07% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
337 7 0.07% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
338 7 0.07% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
339 7 0.07% Sir Robert Syms Conservative
Poole
340 7 0.07% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
341 7 0.07% Chris Philp Conservative
Croydon South
342 7 0.07% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
343 7 0.07% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
344 7 0.07% Bill Esterson Labour
Sefton Central
345 7 0.07% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
346 7 0.07% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
347 7 0.07% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
348 7 0.07% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
349 7 0.07% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
350 7 0.07% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
351 7 0.07% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
352 7 0.07% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
353 7 0.07% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
354 7 0.07% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
355 7 0.07% Esther McVey Conservative
Tatton
356 7 0.07% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
357 7 0.07% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
358 7 0.07% Wes Streeting Labour
Ilford North
359 7 0.07% Sir Edward Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
360 7 0.07% Damian Green Conservative
Ashford
361 7 0.07% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
362 7 0.07% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
363 7 0.07% Mohammad Yasin Labour
Bedford
364 7 0.07% Michael Fabricant Conservative
Lichfield
365 7 0.07% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
366 7 0.07% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
367 7 0.07% David Rutley Conservative
Macclesfield
368 7 0.07% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
369 7 0.07% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
370 7 0.07% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
371 7 0.07% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
372 7 0.07% Mark Logan Conservative
Bolton North East
373 7 0.07% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
374 7 0.07% James Sunderland Conservative
Bracknell
375 7 0.07% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
376 6 0.06% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
377 6 0.06% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
378 6 0.06% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
379 6 0.06% Tom Pursglove Conservative
Corby
380 6 0.06% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
381 6 0.06% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
382 6 0.06% Richard Drax Conservative
South Dorset
383 6 0.06% Maggie Throup Conservative
Erewash
384 6 0.06% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
385 6 0.06% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
386 6 0.06% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
387 6 0.06% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
388 6 0.06% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
389 6 0.06% Sir William Cash Conservative
Stone
390 6 0.06% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
391 6 0.06% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
392 6 0.06% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
393 6 0.06% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
394 6 0.06% Valerie Vaz Labour
Walsall South
395 6 0.06% Dean Russell Conservative
Watford
396 6 0.06% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
397 6 0.06% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
398 6 0.06% John Redwood Conservative
Wokingham
399 6 0.06% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
400 6 0.06% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
401 6 0.06% Peter Dowd Labour
Bootle
402 6 0.06% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
403 6 0.06% Imran Hussain Labour
Bradford East
404 6 0.06% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
405 5 0.05% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
406 5 0.05% James Gray Conservative
North Wiltshire
407 5 0.05% Clive Lewis Labour
Norwich South
408 5 0.05% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
409 5 0.05% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
410 5 0.05% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
411 5 0.05% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
412 5 0.05% Matt Rodda Labour
Reading East
413 5 0.05% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
414 5 0.05% Mark Pawsey Conservative
Rugby
415 5 0.05% Marco Longhi Conservative
Dudley North
416 5 0.05% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
417 5 0.05% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
418 5 0.05% Damien Moore Conservative
Southport
419 5 0.05% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
420 5 0.05% Angela Richardson Conservative
Guildford
421 5 0.05% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
422 5 0.05% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
423 5 0.05% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
424 5 0.05% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
425 5 0.05% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
426 5 0.05% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
427 5 0.05% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
428 5 0.05% Mr David Lammy Labour
Tottenham
429 5 0.05% Sam Tarry Labour
Ilford South
430 5 0.05% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
431 5 0.05% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
432 5 0.05% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
433 5 0.05% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
434 5 0.05% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
435 5 0.05% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
436 5 0.05% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
437 5 0.05% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
438 5 0.05% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
439 5 0.05% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
440 5 0.05% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
441 5 0.05% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
442 5 0.05% Naz Shah Labour
Bradford West
443 5 0.05% Laura Farris Conservative
Newbury
444 4 0.04% Greg Smith Conservative
Buckingham
445 4 0.04% Kate Griffiths Conservative
Burton
446 4 0.04% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
447 4 0.04% Alok Sharma Conservative
Reading West
448 4 0.04% Henry Smith Conservative
Crawley
449 4 0.04% Sarah Jones Labour
Croydon Central
450 4 0.04% Mike Wood Conservative
Dudley South
451 4 0.04% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
452 4 0.04% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
453 4 0.04% Feryal Clark Labour
Enfield North
454 4 0.04% Karen Bradley Conservative
Staffordshire Moorlands
455 4 0.04% Alan Mak Conservative
Havant
456 4 0.04% John Howell Conservative
Henley
457 4 0.04% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
458 4 0.04% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
459 4 0.04% Douglas Ross Conservative
Moray
460 4 0.04% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
461 4 0.04% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
462 4 0.04% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
463 4 0.04% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
464 4 0.04% Felicity Buchan Conservative
Kensington
465 4 0.04% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
466 4 0.04% Liz Kendall Labour
Leicester West
467 4 0.04% Chris Loder Conservative
West Dorset
468 4 0.04% Marsha De Cordova Labour
Battersea
469 4 0.04% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
470 4 0.04% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
471 4 0.04% Mick Whitley Labour
Birkenhead
472 4 0.04% Sarah Owen Labour
Luton North
473 4 0.04% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
474 4 0.04% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
475 4 0.04% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
476 4 0.04% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
477 4 0.04% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
478 4 0.04% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
479 4 0.04% Dawn Butler Labour
Brent Central
480 3 0.03% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
481 3 0.03% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
482 3 0.03% Michael Ellis Conservative
Northampton North
483 3 0.03% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
484 3 0.03% Chloe Smith Conservative
Norwich North
485 3 0.03% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
486 3 0.03% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
487 3 0.03% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
488 3 0.03% Sarah Champion Labour
Rotherham
489 3 0.03% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
490 3 0.03% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
491 3 0.03% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
492 3 0.03% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
493 3 0.03% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
494 3 0.03% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
495 3 0.03% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
496 3 0.03% Carolyn Harris Labour
Swansea East
497 3 0.03% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
498 3 0.03% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
499 3 0.03% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
500 3 0.03% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
501 3 0.03% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
502 3 0.03% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
503 3 0.03% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
504 3 0.03% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
505 3 0.03% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
506 3 0.03% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
507 3 0.03% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
508 3 0.03% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
509 3 0.03% Claudia Webbe Labour
Leicester East
510 3 0.03% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
511 3 0.03% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
512 3 0.03% Jane Hunt Conservative
Loughborough
513 3 0.03% Kate Hollern Labour
Blackburn
514 3 0.03% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
515 3 0.03% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
516 3 0.03% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
517 3 0.03% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
518 3 0.03% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
519 3 0.03% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
520 3 0.03% Robert Jenrick Conservative
Newark
521 3 0.03% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
522 3 0.03% Jessica Morden Labour
Newport East
523 2 0.02% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
524 2 0.02% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
525 2 0.02% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
526 2 0.02% Chris Elmore Labour
Ogmore
527 2 0.02% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
528 2 0.02% Paul Bristow Conservative
Peterborough
529 2 0.02% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
530 2 0.02% Crispin Blunt Conservative
Reigate
531 2 0.02% Andrew Rosindell Conservative
Romford
532 2 0.02% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
533 2 0.02% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
534 2 0.02% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
535 2 0.02% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
536 2 0.02% Stephen Timms Labour
East Ham
537 2 0.02% Paul Girvan Democratic Unionist Party
South Antrim
538 2 0.02% Clive Efford Labour
Eltham
539 2 0.02% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
540 2 0.02% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
541 2 0.02% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
542 2 0.02% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
543 2 0.02% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
544 2 0.02% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
545 2 0.02% Ian Murray Labour
Edinburgh South
546 2 0.02% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
547 2 0.02% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
548 2 0.02% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
549 2 0.02% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
550 2 0.02% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
551 2 0.02% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
552 2 0.02% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
553 2 0.02% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
554 2 0.02% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
555 2 0.02% Leo Docherty Conservative
Aldershot
556 2 0.02% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
557 2 0.02% Janet Daby Labour
Lewisham East
558 2 0.02% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
559 2 0.02% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
560 2 0.02% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
561 2 0.02% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
562 2 0.02% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
563 2 0.02% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
564 2 0.02% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
565 2 0.02% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
566 2 0.02% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
567 2 0.02% Simon Hoare Conservative
North Dorset
568 1 0.01% Stephen Farry Alliance
North Down
569 1 0.01% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
570 1 0.01% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
571 1 0.01% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
572 1 0.01% Chris Bryant Labour
Rhondda
573 1 0.01% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
574 1 0.01% Beth Winter Labour
Cynon Valley
575 1 0.01% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
576 1 0.01% Sammy Wilson Democratic Unionist Party
East Antrim
577 1 0.01% Mr Gregory Campbell Democratic Unionist Party
East Londonderry
578 1 0.01% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
579 1 0.01% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
580 1 0.01% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
581 1 0.01% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
582 1 0.01% Bob Blackman Conservative
Harrow East
583 1 0.01% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
584 1 0.01% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
585 1 0.01% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
586 1 0.01% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
587 1 0.01% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
588 1 0.01% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
589 1 0.01% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
590 1 0.01% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
591 1 0.01% John Nicolson Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
592 1 0.01% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
593 1 0.01% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
594 1 0.01% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
595 1 0.01% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
596 1 0.01% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
597 1 0.01% Chris Evans Labour (Co-op)
Islwyn
598 1 0.01% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
599 1 0.01% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
600 1 0.01% Robin Millar Conservative
Aberconwy
601 1 0.01% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
602 1 0.01% Bob Stewart Conservative
Beckenham
603 1 0.01% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
604 1 0.01% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
605 1 0.01% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
606 1 0.01% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
607 1 0.01% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
608 1 0.01% David T C Davies Conservative
Monmouth
609 1 0.01% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
610 1 0.01% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
611 1 0.01% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
612 1 0.01% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
613 1 0.01% Barry Gardiner Labour
Brent North
614 1 0.01% Ian Paisley Democratic Unionist Party
North Antrim