8,247 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 137 1.67% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
2 124 1.51% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
3 108 1.31% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
4 106 1.29% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
5 100 1.67% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
6 70 0.85% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
7 70 1.12% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
8 67 0.82% Victoria Prentis Conservative
Banbury
9 64 0.78% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
10 63 0.77% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
11 62 0.80% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
12 60 0.73% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
13 58 0.94% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
14 57 0.72% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
15 54 0.66% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
16 53 0.65% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
17 52 0.64% Mr David Lammy Labour
Tottenham
18 48 0.58% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
19 47 0.57% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
20 46 0.56% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
21 46 0.56% Scott Mann Conservative
North Cornwall
22 45 0.55% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
23 44 0.72% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
24 43 0.52% Dawn Butler Labour
Brent Central
25 42 0.68% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
26 42 0.72% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
27 42 0.51% Clive Lewis Labour
Norwich South
28 41 0.66% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
29 41 0.50% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
30 40 0.49% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
31 40 0.49% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
32 40 0.49% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
33 39 0.47% Marsha De Cordova Labour
Battersea
34 39 0.48% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
35 39 0.47% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
36 39 0.47% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
37 38 0.46% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
38 38 0.46% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
39 37 0.45% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
40 35 0.43% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
41 35 0.43% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
42 35 0.43% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
43 35 0.43% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
44 34 0.42% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
45 34 0.41% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
46 34 0.41% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
47 34 0.42% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
48 33 0.57% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
49 33 0.40% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
50 33 0.40% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
51 33 0.40% Sir Robert Syms Conservative
Poole
52 33 0.40% Rachel Hopkins Labour
Luton South
53 32 0.55% Mark Menzies Conservative
Fylde
54 32 0.51% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
55 32 0.39% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
56 31 0.50% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
57 31 0.38% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
58 31 0.38% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
59 31 0.38% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
60 30 0.36% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
61 30 0.36% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
62 30 0.37% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
63 30 0.36% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
64 29 0.35% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
65 29 0.35% Chloe Smith Conservative
Norwich North
66 29 0.36% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
67 29 0.35% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
68 28 0.34% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
69 28 0.34% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
70 28 0.34% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
71 28 0.34% Fleur Anderson Labour
Putney
72 27 0.43% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
73 27 0.33% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
74 27 0.33% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
75 27 0.33% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
76 27 0.33% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
77 26 0.42% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
78 26 0.44% Julian Sturdy Conservative
York Outer
79 26 0.32% Laura Farris Conservative
Newbury
80 26 0.32% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
81 26 0.32% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
82 26 0.32% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
83 26 0.32% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
84 26 0.32% Selaine Saxby Conservative
North Devon
85 26 0.32% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
86 26 0.32% Derek Thomas Conservative
St Ives
87 26 0.32% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
88 25 0.30% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
89 25 0.30% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
90 25 0.31% Greg Smith Conservative
Buckingham
91 25 0.30% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
92 24 0.29% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
93 24 0.29% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
94 23 0.37% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
95 23 0.28% John Nicolson Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
96 23 0.28% Priti Patel Conservative
Witham
97 23 0.28% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
98 23 0.37% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
99 23 0.28% Gareth Johnson Conservative
Dartford
100 23 0.28% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
101 23 0.28% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
102 23 0.28% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
103 22 0.36% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
104 22 0.35% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
105 22 0.35% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
106 22 0.27% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
107 22 0.27% James Wild Conservative
North West Norfolk
108 22 0.27% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
109 22 0.27% Ian Murray Labour
Edinburgh South
110 21 0.26% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
111 21 0.26% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
112 21 0.34% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
113 21 0.26% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
114 20 0.24% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
115 20 0.32% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
116 20 0.32% Robin Millar Conservative
Aberconwy
117 20 0.24% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
118 20 0.24% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
119 20 0.24% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
120 20 0.25% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
121 20 0.24% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
122 20 0.25% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
123 19 0.24% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
124 19 0.23% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
125 19 0.23% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
126 19 0.23% Wes Streeting Labour
Ilford North
127 19 0.23% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
128 19 0.23% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
129 18 0.22% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
130 18 0.23% Rishi Sunak Conservative
Richmond (Yorks)
131 18 0.22% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
132 18 0.30% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
133 18 0.22% Esther McVey Conservative
Tatton
134 18 0.22% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
135 18 0.22% Will Quince Conservative
Colchester
136 18 0.22% Kevin Foster Conservative
Torbay
137 18 0.22% Adam Afriyie Conservative
Windsor
138 18 0.22% Stephen Timms Labour
East Ham
139 18 0.22% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
140 18 0.22% Scott Benton Conservative
Blackpool South
141 18 0.22% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
142 18 0.22% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
143 18 0.22% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
144 17 0.21% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
145 17 0.28% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
146 17 0.29% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
147 17 0.21% Matt Rodda Labour
Reading East
148 17 0.28% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
149 17 0.21% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
150 17 0.21% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
151 17 0.21% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
152 16 0.20% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
153 16 0.23% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
154 16 0.26% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
155 16 0.19% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
156 16 0.19% Robert Courts Conservative
Witney
157 16 0.26% Peter Aldous Conservative
Waveney
158 16 0.20% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
159 16 0.19% James Grundy Conservative
Leigh
160 16 0.20% David Rutley Conservative
Macclesfield
161 15 0.19% Ed Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
162 15 0.18% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
163 15 0.18% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
164 15 0.18% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
165 15 0.18% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
166 15 0.18% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
167 15 0.19% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
168 15 0.18% Dean Russell Conservative
Watford
169 14 0.24% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
170 14 0.23% Peter Kyle Labour
Hove
171 14 0.17% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
172 14 0.23% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
173 14 0.17% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
174 14 0.17% Trudy Harrison Conservative
Copeland
175 14 0.17% Chris Loder Conservative
West Dorset
176 14 0.24% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
177 14 0.17% Douglas Ross Conservative
Moray
178 14 0.17% Janet Daby Labour
Lewisham East
179 14 0.17% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
180 14 0.17% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
181 14 0.17% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
182 14 0.17% Barry Gardiner Labour
Brent North
183 13 0.16% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
184 13 0.22% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
185 13 0.17% Gillian Keegan Conservative
Chichester
186 13 0.16% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
187 13 0.16% Felicity Buchan Conservative
Kensington
188 13 0.21% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
189 13 0.16% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
190 13 0.16% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
191 13 0.16% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
192 13 0.16% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
193 13 0.16% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
194 13 0.16% Leo Docherty Conservative
Aldershot
195 13 0.16% Sam Tarry Labour
Ilford South
196 13 0.16% Clive Efford Labour
Eltham
197 13 0.16% John McNally Scottish National Party
Falkirk
198 12 0.20% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
199 12 0.20% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
200 12 0.21% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
201 12 0.19% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
202 12 0.15% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
203 12 0.15% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
204 12 0.21% Liz Twist Labour
Blaydon
205 12 0.15% David Johnston Conservative
Wantage
206 12 0.15% Wendy Chamberlain Liberal Democrat
North East Fife
207 12 0.15% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
208 12 0.20% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
209 12 0.15% Robert Largan Conservative
High Peak
210 12 0.15% Bill Esterson Labour
Sefton Central
211 12 0.15% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
212 12 0.15% Andy Carter Conservative
Warrington South
213 12 0.15% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
214 12 0.15% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
215 12 0.15% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
216 12 0.15% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
217 12 0.15% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
218 12 0.15% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
219 12 0.15% Richard Drax Conservative
South Dorset
220 12 0.15% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
221 12 0.15% Rob Butler Conservative
Aylesbury
222 11 0.18% Jamie Stone Liberal Democrat
Caithness, Sutherland and Easter Ross
223 11 0.19% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
224 11 0.18% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
225 11 0.13% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
226 11 0.13% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
227 11 0.19% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
228 11 0.13% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
229 11 0.18% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
230 11 0.14% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
231 11 0.13% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
232 11 0.13% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
233 11 0.13% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
234 11 0.13% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
235 11 0.14% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
236 11 0.13% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
237 11 0.13% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
238 11 0.14% James Sunderland Conservative
Bracknell
239 10 0.12% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
240 10 0.12% John Howell Conservative
Henley
241 10 0.12% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
242 10 0.17% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
243 10 0.17% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
244 10 0.17% Damien Moore Conservative
Southport
245 10 0.12% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
246 10 0.16% James Heappey Conservative
Wells
247 10 0.12% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
248 10 0.12% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
249 10 0.12% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
250 10 0.12% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
251 10 0.12% Mark Pawsey Conservative
Rugby
252 10 0.12% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
253 10 0.12% Chris Philp Conservative
Croydon South
254 10 0.12% Mohammad Yasin Labour
Bedford
255 10 0.12% Lucy Allan Conservative
Telford
256 10 0.12% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
257 10 0.12% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
258 10 0.16% Simon Hoare Conservative
North Dorset
259 10 0.12% Bob Blackman Conservative
Harrow East
260 10 0.13% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
261 10 0.12% Rosie Duffield Labour
Canterbury
262 10 0.12% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
263 10 0.12% Sarah Owen Labour
Luton North
264 10 0.16% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
265 9 0.11% Christian Matheson Labour
City of Chester
266 9 0.15% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
267 9 0.14% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
268 9 0.11% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
269 9 0.15% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
270 9 0.11% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
271 9 0.11% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
272 9 0.11% Sarah Jones Labour
Croydon Central
273 9 0.11% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
274 9 0.11% Robert Halfon Conservative
Harlow
275 9 0.15% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
276 9 0.11% Robbie Moore Conservative
Keighley
277 9 0.11% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
278 9 0.11% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
279 9 0.12% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
280 9 0.11% Mark Logan Conservative
Bolton North East
281 9 0.11% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
282 9 0.11% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
283 9 0.11% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
284 9 0.11% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
285 8 0.14% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
286 8 0.14% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
287 8 0.13% Alan Mak Conservative
Havant
288 8 0.14% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
289 8 0.10% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
290 8 0.10% Karin Smyth Labour
Bristol South
291 8 0.13% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
292 8 0.10% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
293 8 0.10% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
294 8 0.10% Feryal Clark Labour
Enfield North
295 8 0.10% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
296 8 0.10% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
297 8 0.10% Maria Caulfield Conservative
Lewes
298 8 0.10% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
299 8 0.10% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
300 8 0.10% Bob Stewart Conservative
Beckenham
301 8 0.13% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
302 8 0.10% Alok Sharma Conservative
Reading West
303 8 0.10% James Cleverly Conservative
Braintree
304 8 0.10% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
305 8 0.10% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
306 8 0.10% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
307 8 0.10% Darren Jones Labour
Bristol North West
308 8 0.10% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
309 8 0.10% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
310 8 0.10% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
311 8 0.13% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
312 8 0.10% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
313 8 0.10% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
314 8 0.10% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
315 8 0.10% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
316 8 0.10% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
317 8 0.10% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
318 8 0.10% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
319 8 0.10% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
320 8 0.10% Philip Dunne Conservative
Ludlow
321 8 0.10% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
322 8 0.10% Danny Kruger Conservative
Devizes
323 8 0.10% Mel Stride Conservative
Central Devon
324 7 0.09% Fiona Bruce Conservative
Congleton
325 7 0.09% Matt Vickers Conservative
Stockton South
326 7 0.09% John Redwood Conservative
Wokingham
327 7 0.12% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
328 7 0.09% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
329 7 0.09% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
330 7 0.11% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
331 7 0.09% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
332 7 0.09% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
333 7 0.09% Holly Lynch Labour
Halifax
334 7 0.12% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
335 7 0.11% Órfhlaith Begley Sinn Féin
West Tyrone
336 7 0.09% Jeremy Quin Conservative
Horsham
337 7 0.09% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
338 7 0.12% Michael Fabricant Conservative
Lichfield
339 7 0.09% Jessica Morden Labour
Newport East
340 7 0.12% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
341 7 0.09% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
342 7 0.09% Navendu Mishra Labour
Stockport
343 7 0.09% Sir David Amess Conservative
Southend West
344 7 0.09% James Gray Conservative
North Wiltshire
345 7 0.11% Richard Graham Conservative
Gloucester
346 7 0.09% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
347 7 0.09% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
348 7 0.09% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
349 7 0.09% Julian Knight Conservative
Solihull
350 7 0.09% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
351 7 0.09% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
352 7 0.09% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
353 7 0.09% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
354 7 0.09% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
355 7 0.09% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
356 7 0.09% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
357 7 0.09% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
358 7 0.09% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
359 7 0.09% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
360 7 0.09% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
361 7 0.09% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
362 7 0.09% Philip Davies Conservative
Shipley
363 7 0.09% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
364 7 0.09% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
365 7 0.09% Andrew Bridgen Conservative
North West Leicestershire
366 7 0.09% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
367 7 0.09% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
368 6 0.07% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
369 6 0.07% Tom Randall Conservative
Gedling
370 6 0.07% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
371 6 0.07% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
372 6 0.07% Theo Clarke Conservative
Stafford
373 6 0.10% Neil O'Brien Conservative
Harborough
374 6 0.10% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
375 6 0.07% Lisa Nandy Labour
Wigan
376 6 0.10% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
377 6 0.07% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
378 6 0.10% Tony Lloyd Labour
Rochdale
379 6 0.10% Margaret Beckett Labour
Derby South
380 6 0.07% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
381 6 0.07% Valerie Vaz Labour
Walsall South
382 6 0.10% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
383 6 0.07% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
384 6 0.10% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
385 6 0.10% Karl McCartney Conservative
Lincoln
386 6 0.10% Lee Anderson Conservative
Ashfield
387 6 0.08% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
388 6 0.10% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
389 6 0.07% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
390 6 0.07% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
391 6 0.07% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
392 6 0.07% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
393 6 0.07% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
394 6 0.07% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
395 6 0.08% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
396 6 0.07% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
397 6 0.07% Robert Buckland Conservative
South Swindon
398 6 0.07% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
399 6 0.08% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
400 6 0.07% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
401 6 0.07% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
402 6 0.07% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
403 5 0.08% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
404 5 0.06% John Glen Conservative
Salisbury
405 5 0.08% Ruth Jones Labour
Newport West
406 5 0.06% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
407 5 0.06% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
408 5 0.06% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
409 5 0.09% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
410 5 0.08% Jon Trickett Labour
Hemsworth
411 5 0.06% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
412 5 0.08% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
413 5 0.08% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
414 5 0.08% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
415 5 0.06% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
416 5 0.08% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
417 5 0.09% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
418 5 0.06% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
419 5 0.06% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
420 5 0.08% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
421 5 0.06% Adam Holloway Conservative
Gravesham
422 5 0.08% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
423 5 0.08% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
424 5 0.08% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
425 5 0.06% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
426 5 0.08% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
427 5 0.06% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
428 5 0.09% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
429 5 0.08% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
430 5 0.06% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
431 5 0.08% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
432 5 0.06% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
433 5 0.06% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
434 5 0.06% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
435 5 0.06% Mark Jenkinson Conservative
Workington
436 5 0.08% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
437 5 0.06% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
438 5 0.06% Suella Braverman Conservative
Fareham
439 5 0.06% Mary Glindon Labour
North Tyneside
440 5 0.06% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
441 5 0.06% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
442 5 0.06% Andrew Rosindell Conservative
Romford
443 5 0.06% Conor McGinn Labour
St Helens North
444 5 0.06% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
445 5 0.06% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
446 4 0.05% Zarah Sultana Labour
Coventry South
447 4 0.07% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
448 4 0.07% Alex Cunningham Labour
Stockton North
449 4 0.05% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
450 4 0.05% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
451 4 0.07% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
452 4 0.07% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
453 4 0.07% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
454 4 0.07% Nia Griffith Labour
Llanelli
455 4 0.06% John Stevenson Conservative
Carlisle
456 4 0.05% Lord Field of Birkenhead Independent
Birkenhead
457 4 0.06% James Daly Conservative
Bury North
458 4 0.07% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
459 4 0.06% Rob Roberts Conservative
Delyn
460 4 0.05% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
461 4 0.07% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
462 4 0.05% Paul Howell Conservative
Sedgefield
463 4 0.07% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
464 4 0.06% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
465 4 0.05% Beth Winter Labour
Cynon Valley
466 4 0.05% Kate Osborne Labour
Jarrow
467 4 0.07% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
468 4 0.05% Tom Pursglove Conservative
Corby
469 4 0.07% Angus Brendan MacNeil Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
470 4 0.07% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
471 4 0.05% Simon Jupp Conservative
East Devon
472 4 0.05% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
473 4 0.05% John Spellar Labour
Warley
474 4 0.05% Lord Austin of Dudley Independent
Dudley North
475 4 0.05% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
476 4 0.05% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
477 4 0.07% Chris Green Conservative
Bolton West
478 4 0.05% Mike Wood Conservative
Dudley South
479 4 0.05% Crispin Blunt Conservative
Reigate
480 4 0.05% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
481 4 0.07% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
482 4 0.05% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
483 4 0.05% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
484 4 0.05% Mike Hill Labour
Hartlepool
485 4 0.05% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
486 4 0.05% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
487 4 0.05% Damian Green Conservative
Ashford
488 4 0.05% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
489 4 0.05% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
490 3 0.04% David T C Davies Conservative
Monmouth
491 3 0.04% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
492 3 0.04% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
493 3 0.05% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
494 3 0.04% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
495 3 0.05% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
496 3 0.04% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
497 3 0.05% Edward Miliband Labour
Doncaster North
498 3 0.05% Ian Mearns Labour
Gateshead
499 3 0.04% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
500 3 0.05% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
501 3 0.04% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
502 3 0.04% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
503 3 0.04% Sir William Cash Conservative
Stone
504 3 0.05% Steve Brine Conservative
Winchester
505 3 0.05% Paul Bristow Conservative
Peterborough
506 3 0.04% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
507 3 0.05% Alison McGovern Labour
Wirral South
508 3 0.05% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
509 3 0.05% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
510 3 0.05% Gareth Bacon Conservative
Orpington
511 3 0.05% Giles Watling Conservative
Clacton
512 3 0.04% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
513 3 0.05% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
514 3 0.05% Michael Ellis Conservative
Northampton North
515 3 0.05% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
516 3 0.05% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
517 3 0.05% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
518 3 0.04% Henry Smith Conservative
Crawley
519 3 0.04% Wayne David Labour
Caerphilly
520 3 0.05% Jacob Young Conservative
Redcar
521 3 0.05% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
522 3 0.05% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
523 3 0.05% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
524 3 0.05% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
525 3 0.04% Christian Wakeford Conservative
Bury South
526 3 0.05% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
527 3 0.05% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
528 3 0.04% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
529 3 0.05% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
530 3 0.04% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
531 3 0.05% Amanda Solloway Conservative
Derby North
532 3 0.04% Kate Griffiths Conservative
Burton
533 3 0.04% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
534 3 0.04% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
535 3 0.04% Hilary Benn Labour
Leeds Central
536 3 0.04% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
537 3 0.04% Nigel Mills Conservative
Amber Valley
538 3 0.04% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
539 3 0.04% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
540 2 0.02% Darren Henry Conservative
Broxtowe
541 2 0.02% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
542 2 0.02% Guy Opperman Conservative
Hexham
543 2 0.02% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
544 2 0.02% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
545 2 0.03% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
546 2 0.02% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
547 2 0.03% Kate Hollern Labour
Blackburn
548 2 0.03% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
549 2 0.03% Sarah Champion Labour
Rotherham
550 2 0.03% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
551 2 0.03% Mary Robinson Conservative
Cheadle
552 2 0.03% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
553 2 0.02% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
554 2 0.03% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
555 2 0.02% Chris Hazzard Sinn Féin
South Down
556 2 0.03% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
557 2 0.03% Rachel Reeves Labour
Leeds West
558 2 0.03% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
559 2 0.03% Peter Gibson Conservative
Darlington
560 2 0.04% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
561 2 0.03% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
562 2 0.03% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
563 2 0.03% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
564 2 0.04% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
565 2 0.04% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
566 2 0.03% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
567 2 0.03% Jane Hunt Conservative
Loughborough
568 2 0.02% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
569 2 0.03% Robert Jenrick Conservative
Newark
570 2 0.02% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
571 2 0.02% Karen Bradley Conservative
Staffordshire Moorlands
572 2 0.03% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
573 2 0.03% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
574 2 0.02% Judith Cummins Labour
Bradford South
575 2 0.03% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
576 2 0.03% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
577 2 0.03% Mr Gregory Campbell Democratic Unionist Party
East Londonderry
578 2 0.02% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
579 2 0.03% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
580 2 0.02% Liz Kendall Labour
Leicester West
581 2 0.02% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
582 2 0.03% Stephen Farry Alliance
North Down
583 2 0.03% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
584 2 0.02% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
585 2 0.03% Mark Spencer Conservative
Sherwood
586 2 0.02% Peter Dowd Labour
Bootle
587 2 0.02% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
588 1 0.02% Richard Burgon Labour
Leeds East
589 1 0.02% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
590 1 0.01% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
591 1 0.01% Ian Lavery Labour
Wansbeck
592 1 0.02% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
593 1 0.01% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
594 1 0.02% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
595 1 0.02% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
596 1 0.02% Chris Bryant Labour
Rhondda
597 1 0.02% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
598 1 0.01% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
599 1 0.01% Gavin Robinson Democratic Unionist Party
Belfast East
600 1 0.02% Claudia Webbe Labour
Leicester East
601 1 0.01% Maggie Throup Conservative
Erewash
602 1 0.01% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
603 1 0.01% Imran Hussain Labour
Bradford East
604 1 0.02% Chris Elmore Labour
Ogmore
605 1 0.01% Angela Richardson Conservative
Guildford
606 1 0.01% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
607 1 0.01% Claire Hanna Social Democratic & Labour Party
Belfast South
608 1 0.01% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
609 1 0.02% Tom Hunt Conservative
Ipswich
610 1 0.02% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
611 1 0.01% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
612 1 0.01% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
613 1 0.02% Brendan Clarke-Smith Conservative
Bassetlaw
614 1 0.02% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
615 1 0.02% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
616 1 0.02% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
617 1 0.02% Sir George Howarth Labour
Knowsley
618 1 0.02% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
619 1 0.01% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
620 1 0.01% Grahame Morris Labour
Easington
621 1 0.01% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
622 1 0.01% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
623 1 0.02% Rachel Maclean Conservative
Redditch
624 1 0.02% Ben Bradley Conservative
Mansfield
625 1 0.01% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
626 1 0.02% Carolyn Harris Labour
Swansea East
627 1 0.01% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
628 1 0.02% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
629 1 0.01% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills