109,076 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 1,240 1.14% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
2 805 0.74% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
3 667 0.61% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
4 655 0.60% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
5 601 0.55% Mel Stride Conservative
Central Devon
6 575 0.53% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
7 546 0.50% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
8 545 0.50% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
9 544 0.50% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
10 540 0.50% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
11 536 0.49% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
12 518 0.48% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
13 508 0.47% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
14 506 0.46% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
15 504 0.46% Derek Thomas Conservative
St Ives
16 501 0.46% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
17 500 0.46% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
18 480 0.44% Maria Caulfield Conservative
Lewes
19 465 0.43% Peter Kyle Labour
Hove
20 465 0.43% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
21 459 0.42% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
22 444 0.41% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
23 432 0.40% James Heappey Conservative
Wells
24 432 0.40% Karin Smyth Labour
Bristol South
25 427 0.39% Chris Loder Conservative
West Dorset
26 423 0.39% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
27 423 0.39% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
28 420 0.39% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
29 417 0.38% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
30 413 0.38% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
31 405 0.37% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
32 404 0.37% Ian Murray Labour
Edinburgh South
33 397 0.36% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
34 397 0.36% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
35 394 0.36% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
36 393 0.36% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
37 392 0.36% Simon Jupp Conservative
East Devon
38 384 0.35% John Howell Conservative
Henley
39 379 0.35% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
40 375 0.34% Clive Lewis Labour
Norwich South
41 374 0.34% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
42 372 0.34% Rosie Duffield Labour
Canterbury
43 372 0.34% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
44 362 0.33% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
45 357 0.33% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
46 356 0.33% David Johnston Conservative
Wantage
47 355 0.33% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
48 355 0.33% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
49 355 0.33% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
50 354 0.33% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
51 354 0.33% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
52 346 0.32% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
53 345 0.32% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
54 344 0.32% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
55 342 0.31% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
56 338 0.31% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
57 335 0.31% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
58 331 0.30% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
59 327 0.30% Robert Courts Conservative
Witney
60 326 0.30% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
61 325 0.30% Darren Jones Labour
Bristol North West
62 321 0.29% Jeremy Quin Conservative
Horsham
63 320 0.29% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
64 318 0.29% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
65 313 0.29% Selaine Saxby Conservative
North Devon
66 311 0.29% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
67 310 0.28% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
68 309 0.28% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
69 306 0.28% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
70 305 0.28% David T C Davies Conservative
Monmouth
71 304 0.28% Angela Richardson Conservative
Guildford
72 304 0.28% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
73 302 0.28% Marsha De Cordova Labour
Battersea
74 302 0.28% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
75 297 0.27% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
76 297 0.27% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
77 296 0.27% Mr David Lammy Labour
Tottenham
78 295 0.27% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
79 294 0.27% Robert Largan Conservative
High Peak
80 294 0.27% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
81 293 0.27% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
82 293 0.27% Greg Smith Conservative
Buckingham
83 293 0.27% Gillian Keegan Conservative
Chichester
84 292 0.27% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
85 291 0.27% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
86 290 0.27% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
87 290 0.27% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
88 288 0.26% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
89 287 0.26% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
90 287 0.26% Simon Hoare Conservative
North Dorset
91 285 0.26% Steve Brine Conservative
Winchester
92 284 0.26% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
93 283 0.26% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
94 281 0.26% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
95 279 0.26% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
96 278 0.26% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
97 273 0.25% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
98 270 0.25% Philip Dunne Conservative
Ludlow
99 270 0.25% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
100 270 0.25% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
101 268 0.25% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
102 267 0.25% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
103 267 0.25% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
104 266 0.24% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
105 266 0.24% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
106 260 0.24% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
107 259 0.24% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
108 258 0.24% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
109 258 0.24% Laura Farris Conservative
Newbury
110 256 0.24% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
111 256 0.24% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
112 255 0.23% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
113 254 0.23% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
114 254 0.23% Felicity Buchan Conservative
Kensington
115 254 0.23% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
116 252 0.23% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
117 251 0.23% Richard Drax Conservative
South Dorset
118 251 0.23% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
119 251 0.23% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
120 250 0.23% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
121 250 0.23% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
122 248 0.23% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
123 247 0.23% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
124 245 0.23% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
125 244 0.22% Guy Opperman Conservative
Hexham
126 244 0.22% James Gray Conservative
North Wiltshire
127 243 0.22% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
128 241 0.22% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
129 241 0.22% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
130 241 0.22% Matt Rodda Labour
Reading East
131 240 0.22% Victoria Prentis Conservative
Banbury
132 239 0.22% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
133 237 0.22% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
134 235 0.22% Ed Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
135 234 0.22% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
136 233 0.21% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
137 233 0.21% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
138 233 0.21% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
139 231 0.21% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
140 230 0.21% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
141 230 0.21% Fleur Anderson Labour
Putney
142 228 0.21% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
143 226 0.21% Danny Kruger Conservative
Devizes
144 225 0.21% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
145 225 0.21% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
146 224 0.21% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
147 224 0.21% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
148 224 0.21% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
149 224 0.21% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
150 222 0.20% John Nicolson Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
151 221 0.20% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
152 221 0.20% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
153 220 0.20% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
154 220 0.20% Scott Mann Conservative
North Cornwall
155 219 0.20% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
156 218 0.20% John Glen Conservative
Salisbury
157 218 0.20% Damian Green Conservative
Ashford
158 218 0.20% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
159 216 0.20% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
160 214 0.20% Wendy Chamberlain Liberal Democrat
North East Fife
161 214 0.20% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
162 212 0.19% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
163 211 0.19% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
164 210 0.19% John Redwood Conservative
Wokingham
165 210 0.19% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
166 209 0.19% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
167 209 0.19% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
168 208 0.19% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
169 207 0.19% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
170 207 0.19% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
171 207 0.19% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
172 207 0.19% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
173 207 0.19% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
174 206 0.19% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
175 206 0.19% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
176 206 0.19% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
177 205 0.19% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
178 205 0.19% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
179 203 0.19% David Rutley Conservative
Macclesfield
180 203 0.19% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
181 202 0.19% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
182 202 0.19% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
183 201 0.18% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
184 200 0.18% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
185 199 0.18% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
186 199 0.18% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
187 198 0.18% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
188 198 0.18% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
189 198 0.18% Janet Daby Labour
Lewisham East
190 198 0.18% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
191 197 0.18% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
192 197 0.18% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
193 196 0.18% Rob Butler Conservative
Aylesbury
194 196 0.18% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
195 195 0.18% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
196 195 0.18% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
197 195 0.18% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
198 193 0.18% Philip Davies Conservative
Shipley
199 193 0.18% Will Quince Conservative
Colchester
200 192 0.18% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
201 192 0.18% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
202 191 0.18% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
203 191 0.18% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
204 190 0.17% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
205 190 0.17% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
206 190 0.17% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
207 190 0.17% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
208 189 0.17% Theo Clarke Conservative
Stafford
209 189 0.17% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
210 189 0.17% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
211 188 0.17% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
212 187 0.17% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
213 187 0.17% Rishi Sunak Conservative
Richmond (Yorks)
214 186 0.17% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
215 186 0.17% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
216 184 0.17% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
217 184 0.17% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
218 184 0.17% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
219 183 0.17% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
220 182 0.17% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
221 181 0.17% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
222 180 0.17% Douglas Ross Conservative
Moray
223 180 0.17% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
224 180 0.17% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
225 179 0.16% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
226 179 0.16% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
227 178 0.16% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
228 177 0.16% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
229 177 0.16% Tom Hunt Conservative
Ipswich
230 177 0.16% Crispin Blunt Conservative
Reigate
231 176 0.16% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
232 176 0.16% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
233 176 0.16% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
234 175 0.16% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
235 174 0.16% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
236 174 0.16% Darren Henry Conservative
Broxtowe
237 174 0.16% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
238 172 0.16% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
239 172 0.16% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
240 171 0.16% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
241 170 0.16% Julian Sturdy Conservative
York Outer
242 169 0.16% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
243 166 0.15% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
244 166 0.15% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
245 165 0.15% Bob Stewart Conservative
Beckenham
246 164 0.15% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
247 164 0.15% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
248 164 0.15% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
249 163 0.15% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
250 163 0.15% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
251 163 0.15% Alok Sharma Conservative
Reading West
252 162 0.15% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
253 162 0.15% Robbie Moore Conservative
Keighley
254 162 0.15% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
255 162 0.15% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
256 162 0.15% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
257 162 0.15% Sir Robert Syms Conservative
Poole
258 161 0.15% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
259 161 0.15% Peter Aldous Conservative
Waveney
260 161 0.15% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
261 161 0.15% Christian Matheson Labour
City of Chester
262 160 0.15% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
263 159 0.15% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
264 158 0.15% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
265 157 0.14% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
266 157 0.14% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
267 157 0.14% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
268 156 0.14% Karl McCartney Conservative
Lincoln
269 156 0.14% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
270 156 0.14% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
271 154 0.14% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
272 154 0.14% Kevin Foster Conservative
Torbay
273 154 0.14% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
274 153 0.14% Robert Buckland Conservative
South Swindon
275 153 0.14% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
276 152 0.14% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
277 152 0.14% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
278 152 0.14% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
279 151 0.14% Chris Philp Conservative
Croydon South
280 150 0.14% Rachel Reeves Labour
Leeds West
281 149 0.14% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
282 148 0.14% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
283 148 0.14% Dawn Butler Labour
Brent Central
284 147 0.14% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
285 147 0.14% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
286 147 0.14% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
287 146 0.13% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
288 146 0.13% Sir David Amess Conservative
Southend West
289 146 0.13% Adam Afriyie Conservative
Windsor
290 146 0.13% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
291 145 0.13% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
292 145 0.13% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
293 145 0.13% Chloe Smith Conservative
Norwich North
294 144 0.13% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
295 144 0.13% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
296 143 0.13% Robin Millar Conservative
Aberconwy
297 143 0.13% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
298 142 0.13% Trudy Harrison Conservative
Copeland
299 141 0.13% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
300 141 0.13% Amanda Solloway Conservative
Derby North
301 140 0.13% Andy Carter Conservative
Warrington South
302 140 0.13% Robert Jenrick Conservative
Newark
303 138 0.13% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
304 138 0.13% Fiona Bruce Conservative
Congleton
305 137 0.13% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
306 137 0.13% Hilary Benn Labour
Leeds Central
307 136 0.13% John Stevenson Conservative
Carlisle
308 135 0.12% Michael Fabricant Conservative
Lichfield
309 135 0.12% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
310 135 0.12% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
311 135 0.12% James Wild Conservative
North West Norfolk
312 134 0.12% Jane Hunt Conservative
Loughborough
313 133 0.12% Tom Randall Conservative
Gedling
314 133 0.12% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
315 133 0.12% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
316 133 0.12% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
317 133 0.12% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
318 133 0.12% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
319 133 0.12% Liz Twist Labour
Blaydon
320 132 0.12% Neil O'Brien Conservative
Harborough
321 132 0.12% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
322 131 0.12% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
323 130 0.12% Suella Braverman Conservative
Fareham
324 130 0.12% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
325 130 0.12% Tom Pursglove Conservative
Corby
326 129 0.12% Priti Patel Conservative
Witham
327 129 0.12% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
328 128 0.12% Navendu Mishra Labour
Stockport
329 128 0.12% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
330 127 0.12% Mark Pawsey Conservative
Rugby
331 127 0.12% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
332 126 0.12% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
333 126 0.12% Mohammad Yasin Labour
Bedford
334 126 0.12% Edward Argar Conservative
Charnwood
335 125 0.12% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
336 124 0.11% Clive Efford Labour
Eltham
337 124 0.11% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
338 124 0.11% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
339 123 0.11% Claire Hanna Social Democratic & Labour Party
Belfast South
340 123 0.11% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
341 121 0.11% Mark Jenkinson Conservative
Workington
342 120 0.11% Leo Docherty Conservative
Aldershot
343 120 0.11% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
344 120 0.11% James Sunderland Conservative
Bracknell
345 120 0.11% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
346 119 0.11% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
347 119 0.11% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
348 119 0.11% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
349 118 0.11% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
350 118 0.11% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
351 118 0.11% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
352 118 0.11% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
353 117 0.11% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
354 117 0.11% Karen Bradley Conservative
Staffordshire Moorlands
355 117 0.11% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
356 117 0.11% Nigel Mills Conservative
Amber Valley
357 117 0.11% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
358 116 0.11% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
359 116 0.11% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
360 115 0.11% Gareth Bacon Conservative
Orpington
361 115 0.11% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
362 114 0.11% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
363 114 0.11% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
364 114 0.11% Richard Graham Conservative
Gloucester
365 113 0.10% Damien Moore Conservative
Southport
366 113 0.10% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
367 113 0.10% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
368 113 0.10% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
369 113 0.10% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
370 112 0.10% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
371 112 0.10% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
372 111 0.10% Esther McVey Conservative
Tatton
373 111 0.10% Dean Russell Conservative
Watford
374 111 0.10% Jamie Stone Liberal Democrat
Caithness, Sutherland and Easter Ross
375 111 0.10% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
376 111 0.10% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
377 111 0.10% Paul Bristow Conservative
Peterborough
378 109 0.10% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
379 109 0.10% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
380 109 0.10% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
381 109 0.10% Christian Wakeford Conservative
Bury South
382 109 0.10% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
383 108 0.10% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
384 107 0.10% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
385 107 0.10% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
386 107 0.10% Sir William Cash Conservative
Stone
387 107 0.10% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
388 107 0.10% Andrew Bridgen Conservative
North West Leicestershire
389 106 0.10% James Daly Conservative
Bury North
390 105 0.10% Maggie Throup Conservative
Erewash
391 105 0.10% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
392 104 0.10% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
393 104 0.10% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
394 104 0.10% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
395 103 0.09% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
396 103 0.09% Wayne David Labour
Caerphilly
397 103 0.09% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
398 103 0.09% Henry Smith Conservative
Crawley
399 102 0.09% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
400 101 0.09% Mark Spencer Conservative
Sherwood
401 101 0.09% Alan Mak Conservative
Havant
402 101 0.09% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
403 101 0.09% Lucy Allan Conservative
Telford
404 100 0.09% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
405 99 0.09% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
406 99 0.09% Sarah Jones Labour
Croydon Central
407 99 0.09% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
408 98 0.09% James Cleverly Conservative
Braintree
409 97 0.09% John McNally Scottish National Party
Falkirk
410 97 0.09% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
411 96 0.09% Julian Knight Conservative
Solihull
412 96 0.09% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
413 96 0.09% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
414 96 0.09% Mary Glindon Labour
North Tyneside
415 95 0.09% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
416 95 0.09% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
417 95 0.09% Zarah Sultana Labour
Coventry South
418 94 0.09% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
419 94 0.09% Stephen Farry Alliance
North Down
420 94 0.09% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
421 94 0.09% Rob Roberts Conservative
Delyn
422 93 0.09% Feryal Clark Labour
Enfield North
423 93 0.09% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
424 93 0.09% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
425 93 0.09% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
426 93 0.09% Nia Griffith Labour
Llanelli
427 92 0.08% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
428 92 0.08% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
429 92 0.08% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
430 92 0.08% Mary Robinson Conservative
Cheadle
431 92 0.08% Michael Ellis Conservative
Northampton North
432 91 0.08% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
433 91 0.08% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
434 91 0.08% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
435 91 0.08% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
436 90 0.08% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
437 90 0.08% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
438 89 0.08% Holly Lynch Labour
Halifax
439 89 0.08% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
440 89 0.08% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
441 89 0.08% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
442 88 0.08% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
443 88 0.08% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
444 87 0.08% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
445 86 0.08% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
446 85 0.08% Bill Esterson Labour
Sefton Central
447 85 0.08% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
448 85 0.08% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
449 85 0.08% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
450 84 0.08% Adam Holloway Conservative
Gravesham
451 84 0.08% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
452 84 0.08% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
453 83 0.08% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
454 83 0.08% Robert Halfon Conservative
Harlow
455 83 0.08% Chris Green Conservative
Bolton West
456 83 0.08% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
457 82 0.08% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
458 82 0.08% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
459 82 0.08% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
460 82 0.08% Ruth Jones Labour
Newport West
461 82 0.08% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
462 82 0.08% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
463 81 0.07% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
464 81 0.07% Ben Bradley Conservative
Mansfield
465 80 0.07% Mark Menzies Conservative
Fylde
466 80 0.07% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
467 80 0.07% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
468 80 0.07% Gavin Robinson Democratic Unionist Party
Belfast East
469 80 0.07% Ian Lavery Labour
Wansbeck
470 80 0.07% Rachel Maclean Conservative
Redditch
471 79 0.07% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
472 78 0.07% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
473 78 0.07% Alison McGovern Labour
Wirral South
474 78 0.07% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
475 77 0.07% Richard Burgon Labour
Leeds East
476 77 0.07% Peter Gibson Conservative
Darlington
477 76 0.07% Carolyn Harris Labour
Swansea East
478 76 0.07% Brendan Clarke-Smith Conservative
Bassetlaw
479 76 0.07% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
480 76 0.07% Kate Griffiths Conservative
Burton
481 76 0.07% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
482 75 0.07% Peter Dowd Labour
Bootle
483 74 0.07% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
484 74 0.07% Jessica Morden Labour
Newport East
485 73 0.07% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
486 73 0.07% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
487 73 0.07% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
488 73 0.07% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
489 72 0.07% Lee Anderson Conservative
Ashfield
490 72 0.07% Liz Kendall Labour
Leicester West
491 72 0.07% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
492 72 0.07% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
493 72 0.07% Gareth Johnson Conservative
Dartford
494 71 0.07% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
495 71 0.07% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
496 71 0.07% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
497 71 0.07% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
498 70 0.06% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
499 70 0.06% Matt Vickers Conservative
Stockton South
500 70 0.06% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
501 70 0.06% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
502 70 0.06% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
503 70 0.06% Chris Elmore Labour
Ogmore
504 69 0.06% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
505 69 0.06% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
506 68 0.06% Conor McGinn Labour
St Helens North
507 68 0.06% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
508 68 0.06% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
509 67 0.06% Ian Mearns Labour
Gateshead
510 67 0.06% Derek Twigg Labour
Halton
511 67 0.06% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
512 66 0.06% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
513 66 0.06% Rachel Hopkins Labour
Luton South
514 66 0.06% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
515 66 0.06% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
516 65 0.06% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
517 65 0.06% Wes Streeting Labour
Ilford North
518 65 0.06% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
519 65 0.06% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
520 64 0.06% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
521 64 0.06% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
522 64 0.06% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
523 64 0.06% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
524 63 0.06% Stephen Timms Labour
East Ham
525 63 0.06% Chris Evans Labour (Co-op)
Islwyn
526 63 0.06% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
527 63 0.06% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
528 63 0.06% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
529 63 0.06% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
530 62 0.06% Lisa Nandy Labour
Wigan
531 61 0.06% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
532 61 0.06% Giles Watling Conservative
Clacton
533 60 0.06% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
534 60 0.06% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
535 60 0.06% James Grundy Conservative
Leigh
536 60 0.06% Mick Whitley Labour
Birkenhead
537 60 0.06% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
538 59 0.05% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
539 59 0.05% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
540 59 0.05% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
541 58 0.05% Sammy Wilson Democratic Unionist Party
East Antrim
542 58 0.05% Chris Hazzard Sinn Féin
South Down
543 58 0.05% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
544 58 0.05% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
545 58 0.05% Margaret Beckett Labour
Derby South
546 56 0.05% Paul Howell Conservative
Sedgefield
547 56 0.05% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
548 56 0.05% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
549 55 0.05% Mike Wood Conservative
Dudley South
550 55 0.05% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
551 55 0.05% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
552 55 0.05% John Spellar Labour
Warley
553 54 0.05% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
554 54 0.05% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
555 54 0.05% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
556 53 0.05% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
557 53 0.05% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
558 53 0.05% Valerie Vaz Labour
Walsall South
559 53 0.05% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
560 53 0.05% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
561 53 0.05% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
562 52 0.05% Kate Osborne Labour
Jarrow
563 51 0.05% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
564 51 0.05% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
565 51 0.05% Tony Lloyd Labour
Rochdale
566 50 0.05% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
567 50 0.05% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
568 50 0.05% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
569 50 0.05% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
570 50 0.05% Kate Hollern Labour
Blackburn
571 50 0.05% Mark Logan Conservative
Bolton North East
572 50 0.05% Jacob Young Conservative
Redcar
573 49 0.05% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
574 49 0.05% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
575 49 0.05% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
576 49 0.05% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
577 48 0.04% Paul Girvan Democratic Unionist Party
South Antrim
578 48 0.04% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
579 48 0.04% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
580 48 0.04% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
581 48 0.04% Beth Winter Labour
Cynon Valley
582 48 0.04% Andrew Rosindell Conservative
Romford
583 47 0.04% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
584 47 0.04% Bob Blackman Conservative
Harrow East
585 47 0.04% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
586 47 0.04% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
587 46 0.04% Mr Gregory Campbell Democratic Unionist Party
East Londonderry
588 46 0.04% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
589 46 0.04% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
590 45 0.04% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
591 45 0.04% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
592 45 0.04% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
593 45 0.04% Barry Gardiner Labour
Brent North
594 45 0.04% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
595 45 0.04% Chris Bryant Labour
Rhondda
596 45 0.04% Edward Miliband Labour
Doncaster North
597 44 0.04% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
598 44 0.04% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
599 44 0.04% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
600 44 0.04% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
601 44 0.04% Naz Shah Labour
Bradford West
602 43 0.04% Sarah Owen Labour
Luton North
603 43 0.04% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
604 43 0.04% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
605 43 0.04% Ian Paisley Democratic Unionist Party
North Antrim
606 42 0.04% Grahame Morris Labour
Easington
607 42 0.04% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
608 40 0.04% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
609 39 0.04% Mike Hill Labour
Hartlepool
610 39 0.04% Alex Cunningham Labour
Stockton North
611 39 0.04% Jon Trickett Labour
Hemsworth
612 39 0.04% Carla Lockhart Democratic Unionist Party
Upper Bann
613 39 0.04% Claudia Webbe Labour
Leicester East
614 39 0.04% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
615 39 0.04% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
616 38 0.04% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
617 38 0.04% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
618 38 0.04% Sir George Howarth Labour
Knowsley
619 38 0.04% Paul Maskey Sinn Féin
Belfast West
620 37 0.03% Sarah Champion Labour
Rotherham
621 37 0.03% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
622 37 0.03% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
623 37 0.03% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
624 37 0.03% Imran Hussain Labour
Bradford East
625 37 0.03% Judith Cummins Labour
Bradford South
626 36 0.03% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
627 36 0.03% Angus Brendan MacNeil Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
628 36 0.03% Sam Tarry Labour
Ilford South
629 36 0.03% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
630 34 0.03% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
631 34 0.03% Scott Benton Conservative
Blackpool South
632 34 0.03% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
633 34 0.03% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
634 33 0.03% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
635 33 0.03% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
636 33 0.03% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
637 32 0.03% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
638 32 0.03% Francie Molloy Sinn Féin
Mid Ulster
639 31 0.03% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
640 29 0.03% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
641 29 0.03% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
642 28 0.03% Mickey Brady Sinn Féin
Newry and Armagh
643 26 0.02% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
644 26 0.02% Gerald Jones Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
645 25 0.02% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
646 25 0.02% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
647 24 0.02% Marco Longhi Conservative
Dudley North
648 24 0.02% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
649 21 0.02% Órfhlaith Begley Sinn Féin
West Tyrone
650 19 0.02% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East