112,025 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 608 0.54% Mary Glindon Labour
North Tyneside
2 591 0.53% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
3 567 0.51% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
4 563 0.50% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
5 562 0.50% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
6 541 0.48% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
7 539 0.48% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
8 511 0.46% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
9 507 0.45% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
10 494 0.44% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
11 470 0.42% Mary Robinson Conservative
Cheadle
12 466 0.42% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
13 443 0.40% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
14 439 0.39% Christian Wakeford Conservative
Bury South
15 433 0.39% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
16 429 0.38% Navendu Mishra Labour
Stockport
17 420 0.38% Liz Twist Labour
Blaydon
18 417 0.37% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
19 415 0.37% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
20 409 0.37% Kate Osborne Labour
Jarrow
21 397 0.35% Andy Carter Conservative
Warrington South
22 397 0.35% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
23 394 0.35% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
24 393 0.35% Peter Dowd Labour
Bootle
25 388 0.35% Ian Mearns Labour
Gateshead
26 382 0.34% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
27 376 0.34% Amanda Solloway Conservative
Derby North
28 370 0.33% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
29 369 0.33% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
30 366 0.33% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
31 362 0.32% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
32 356 0.32% Chloe Smith Conservative
Norwich North
33 346 0.31% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
34 344 0.31% Chris Philp Conservative
Croydon South
35 343 0.31% Sir George Howarth Labour
Knowsley
36 342 0.31% Karl McCartney Conservative
Lincoln
37 336 0.30% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
38 334 0.30% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
39 332 0.30% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
40 332 0.30% Robert Largan Conservative
High Peak
41 324 0.29% David Rutley Conservative
Macclesfield
42 313 0.28% Dean Russell Conservative
Watford
43 312 0.28% Bill Esterson Labour
Sefton Central
44 310 0.28% Maggie Throup Conservative
Erewash
45 306 0.27% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
46 306 0.27% Karin Smyth Labour
Bristol South
47 305 0.27% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
48 305 0.27% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
49 302 0.27% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
50 299 0.27% James Daly Conservative
Bury North
51 299 0.27% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
52 298 0.27% Margaret Beckett Labour
Derby South
53 294 0.26% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
54 294 0.26% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
55 294 0.26% Clive Lewis Labour
Norwich South
56 288 0.26% Esther McVey Conservative
Tatton
57 286 0.26% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
58 285 0.25% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
59 284 0.25% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
60 283 0.25% Derek Twigg Labour
Halton
61 280 0.25% James Grundy Conservative
Leigh
62 279 0.25% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
63 279 0.25% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
64 278 0.25% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
65 277 0.25% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
66 276 0.25% Chris Green Conservative
Bolton West
67 276 0.25% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
68 276 0.25% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
69 275 0.25% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
70 274 0.25% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
71 274 0.25% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
72 274 0.25% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
73 274 0.25% Nigel Mills Conservative
Amber Valley
74 273 0.24% Sarah Jones Labour
Croydon Central
75 271 0.24% Bob Stewart Conservative
Beckenham
76 271 0.24% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
77 270 0.24% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
78 270 0.24% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
79 269 0.24% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
80 267 0.24% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
81 266 0.24% Fiona Bruce Conservative
Congleton
82 265 0.24% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
83 264 0.24% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
84 262 0.23% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
85 262 0.23% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
86 260 0.23% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
87 259 0.23% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
88 257 0.23% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
89 256 0.23% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
90 256 0.23% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
91 255 0.23% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
92 255 0.23% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
93 255 0.23% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
94 254 0.23% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
95 253 0.23% John Redwood Conservative
Wokingham
96 253 0.23% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
97 253 0.23% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
98 251 0.22% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
99 250 0.22% Kate Griffiths Conservative
Burton
100 250 0.22% Matt Rodda Labour
Reading East
101 249 0.22% Julian Knight Conservative
Solihull
102 249 0.22% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
103 246 0.22% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
104 246 0.22% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
105 246 0.22% Crispin Blunt Conservative
Reigate
106 245 0.22% Michael Fabricant Conservative
Lichfield
107 245 0.22% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
108 244 0.22% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
109 244 0.22% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
110 244 0.22% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
111 244 0.22% Victoria Prentis Conservative
Banbury
112 242 0.22% Sir Edward Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
113 240 0.21% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
114 240 0.21% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
115 239 0.21% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
116 238 0.21% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
117 238 0.21% Alok Sharma Conservative
Reading West
118 236 0.21% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
119 234 0.21% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
120 234 0.21% Marco Longhi Conservative
Dudley North
121 233 0.21% Ian Lavery Labour
Wansbeck
122 233 0.21% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
123 232 0.21% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
124 232 0.21% Hilary Benn Labour
Leeds Central
125 231 0.21% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
126 230 0.21% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
127 228 0.20% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
128 228 0.20% Andrew Bridgen Conservative
North West Leicestershire
129 227 0.20% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
130 227 0.20% Guy Opperman Conservative
Hexham
131 224 0.20% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
132 224 0.20% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
133 224 0.20% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
134 223 0.20% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
135 223 0.20% Mick Whitley Labour
Birkenhead
136 223 0.20% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
137 223 0.20% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
138 223 0.20% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
139 222 0.20% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
140 222 0.20% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
141 222 0.20% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
142 221 0.20% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
143 220 0.20% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
144 220 0.20% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
145 219 0.20% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
146 219 0.20% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
147 218 0.20% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
148 218 0.20% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
149 218 0.20% John Howell Conservative
Henley
150 218 0.20% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
151 217 0.19% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
152 216 0.19% Mike Wood Conservative
Dudley South
153 215 0.19% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
154 215 0.19% Tom Randall Conservative
Gedling
155 215 0.19% Theo Clarke Conservative
Stafford
156 214 0.19% Lisa Nandy Labour
Wigan
157 214 0.19% Matt Vickers Conservative
Stockton South
158 213 0.19% Christian Matheson Labour
City of Chester
159 213 0.19% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
160 212 0.19% David Johnston Conservative
Wantage
161 212 0.19% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
162 211 0.19% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
163 211 0.19% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
164 211 0.19% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
165 210 0.19% Laura Farris Conservative
Newbury
166 209 0.19% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
167 208 0.19% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
168 208 0.19% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
169 208 0.19% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
170 208 0.19% Conor McGinn Labour
St Helens North
171 207 0.19% Adam Afriyie Conservative
Windsor
172 207 0.19% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
173 206 0.18% James Sunderland Conservative
Bracknell
174 206 0.18% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
175 206 0.18% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
176 206 0.18% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
177 206 0.18% Damien Moore Conservative
Southport
178 206 0.18% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
179 205 0.18% Robert Courts Conservative
Witney
180 204 0.18% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
181 204 0.18% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
182 203 0.18% Mark Menzies Conservative
Fylde
183 202 0.18% Darren Henry Conservative
Broxtowe
184 201 0.18% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
185 200 0.18% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
186 200 0.18% Rachel Reeves Labour
Leeds West
187 200 0.18% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
188 200 0.18% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
189 199 0.18% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
190 199 0.18% Darren Jones Labour
Bristol North West
191 199 0.18% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
192 198 0.18% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
193 198 0.18% Tony Lloyd Labour
Rochdale
194 198 0.18% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
195 197 0.18% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
196 197 0.18% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
197 197 0.18% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
198 197 0.18% Fleur Anderson Labour
Putney
199 196 0.18% Mark Logan Conservative
Bolton North East
200 193 0.17% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
201 193 0.17% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
202 193 0.17% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
203 192 0.17% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
204 192 0.17% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
205 190 0.17% Alison McGovern Labour
Wirral South
206 188 0.17% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
207 188 0.17% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
208 188 0.17% Peter Kyle Labour
Hove
209 188 0.17% Lucy Allan Conservative
Telford
210 187 0.17% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
211 187 0.17% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
212 187 0.17% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
213 187 0.17% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
214 186 0.17% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
215 186 0.17% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
216 186 0.17% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
217 185 0.17% Marsha De Cordova Labour
Battersea
218 185 0.17% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
219 184 0.16% Jacob Young Conservative
Redcar
220 184 0.16% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
221 183 0.16% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
222 183 0.16% Paul Bristow Conservative
Peterborough
223 183 0.16% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
224 183 0.16% Suella Braverman Conservative
Fareham
225 182 0.16% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
226 182 0.16% Jane Hunt Conservative
Loughborough
227 182 0.16% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
228 182 0.16% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
229 182 0.16% Jeremy Quin Conservative
Horsham
230 182 0.16% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
231 181 0.16% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
232 181 0.16% Edward Argar Conservative
Charnwood
233 181 0.16% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
234 180 0.16% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
235 179 0.16% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
236 179 0.16% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
237 179 0.16% Julian Sturdy Conservative
York Outer
238 178 0.16% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
239 178 0.16% Robert Jenrick Conservative
Newark
240 178 0.16% Gareth Bacon Conservative
Orpington
241 178 0.16% Clive Efford Labour
Eltham
242 178 0.16% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
243 177 0.16% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
244 177 0.16% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
245 177 0.16% Peter Gibson Conservative
Darlington
246 177 0.16% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
247 177 0.16% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
248 176 0.16% Peter Aldous Conservative
Waveney
249 176 0.16% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
250 176 0.16% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
251 176 0.16% Henry Smith Conservative
Crawley
252 176 0.16% Paul Howell Conservative
Sedgefield
253 176 0.16% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
254 175 0.16% Tom Pursglove Conservative
Corby
255 175 0.16% Rob Butler Conservative
Aylesbury
256 174 0.16% Alex Cunningham Labour
Stockton North
257 173 0.15% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
258 173 0.15% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
259 172 0.15% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
260 172 0.15% Greg Smith Conservative
Buckingham
261 172 0.15% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
262 172 0.15% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
263 171 0.15% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
264 171 0.15% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
265 171 0.15% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
266 170 0.15% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
267 170 0.15% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
268 170 0.15% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
269 169 0.15% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
270 169 0.15% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
271 169 0.15% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
272 169 0.15% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
273 168 0.15% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
274 168 0.15% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
275 168 0.15% Mark Spencer Conservative
Sherwood
276 168 0.15% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
277 168 0.15% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
278 167 0.15% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
279 167 0.15% Andrew Rosindell Conservative
Romford
280 167 0.15% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
281 167 0.15% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
282 167 0.15% Tom Hunt Conservative
Ipswich
283 166 0.15% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
284 166 0.15% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
285 166 0.15% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
286 166 0.15% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
287 166 0.15% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
288 166 0.15% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
289 166 0.15% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
290 166 0.15% Philip Davies Conservative
Shipley
291 166 0.15% Holly Lynch Labour
Halifax
292 165 0.15% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
293 165 0.15% Neil O'Brien Conservative
Harborough
294 164 0.15% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
295 164 0.15% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
296 163 0.15% Valerie Vaz Labour
Walsall South
297 163 0.15% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
298 162 0.15% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
299 162 0.15% Rachel Maclean Conservative
Redditch
300 162 0.15% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
301 160 0.14% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
302 160 0.14% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
303 159 0.14% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
304 159 0.14% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
305 158 0.14% Brendan Clarke-Smith Conservative
Bassetlaw
306 158 0.14% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
307 158 0.14% Scott Benton Conservative
Blackpool South
308 158 0.14% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
309 157 0.14% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
310 157 0.14% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
311 157 0.14% Robbie Moore Conservative
Keighley
312 156 0.14% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
313 156 0.14% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
314 155 0.14% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
315 155 0.14% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
316 155 0.14% Rishi Sunak Conservative
Richmond (Yorks)
317 154 0.14% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
318 153 0.14% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
319 153 0.14% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
320 153 0.14% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
321 153 0.14% Sir William Cash Conservative
Stone
322 152 0.14% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
323 152 0.14% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
324 152 0.14% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
325 151 0.14% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
326 151 0.14% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
327 151 0.14% Jon Trickett Labour
Hemsworth
328 150 0.13% Gareth Johnson Conservative
Dartford
329 150 0.13% Angela Richardson Conservative
Guildford
330 150 0.13% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
331 150 0.13% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
332 149 0.13% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
333 149 0.13% Will Quince Conservative
Colchester
334 149 0.13% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
335 149 0.13% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
336 149 0.13% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
337 148 0.13% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
338 148 0.13% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
339 148 0.13% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
340 148 0.13% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
341 148 0.13% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
342 147 0.13% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
343 147 0.13% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
344 147 0.13% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
345 147 0.13% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
346 146 0.13% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
347 146 0.13% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
348 146 0.13% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
349 146 0.13% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
350 146 0.13% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
351 146 0.13% Robert Halfon Conservative
Harlow
352 146 0.13% Lee Anderson Conservative
Ashfield
353 145 0.13% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
354 145 0.13% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
355 145 0.13% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
356 145 0.13% Leo Docherty Conservative
Aldershot
357 144 0.13% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
358 144 0.13% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
359 144 0.13% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
360 143 0.13% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
361 143 0.13% John Stevenson Conservative
Carlisle
362 143 0.13% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
363 143 0.13% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
364 143 0.13% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
365 143 0.13% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
366 142 0.13% James Heappey Conservative
Wells
367 142 0.13% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
368 142 0.13% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
369 141 0.13% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
370 140 0.13% Trudy Harrison Conservative
Copeland
371 140 0.13% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
372 139 0.12% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
373 138 0.12% Feryal Clark Labour
Enfield North
374 138 0.12% Alan Mak Conservative
Havant
375 138 0.12% Damian Green Conservative
Ashford
376 137 0.12% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
377 137 0.12% Mark Pawsey Conservative
Rugby
378 137 0.12% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
379 136 0.12% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
380 136 0.12% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
381 136 0.12% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
382 135 0.12% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
383 135 0.12% Mr David Lammy Labour
Tottenham
384 134 0.12% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
385 134 0.12% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
386 134 0.12% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
387 134 0.12% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
388 133 0.12% John Spellar Labour
Warley
389 133 0.12% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
390 133 0.12% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
391 133 0.12% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
392 133 0.12% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
393 133 0.12% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
394 132 0.12% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
395 132 0.12% Janet Daby Labour
Lewisham East
396 132 0.12% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
397 132 0.12% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
398 132 0.12% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
399 132 0.12% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
400 132 0.12% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
401 131 0.12% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
402 131 0.12% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
403 131 0.12% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
404 131 0.12% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
405 131 0.12% Edward Miliband Labour
Doncaster North
406 131 0.12% Grahame Morris Labour
Easington
407 131 0.12% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
408 130 0.12% Philip Dunne Conservative
Ludlow
409 130 0.12% James Wild Conservative
North West Norfolk
410 129 0.12% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
411 128 0.11% Carolyn Harris Labour
Swansea East
412 127 0.11% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
413 126 0.11% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
414 126 0.11% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
415 126 0.11% Steve Brine Conservative
Winchester
416 126 0.11% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
417 126 0.11% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
418 125 0.11% Claire Hanna Social Democratic & Labour Party
Belfast South
419 125 0.11% Liz Kendall Labour
Leicester West
420 125 0.11% Gillian Keegan Conservative
Chichester
421 125 0.11% Robert Buckland Conservative
South Swindon
422 125 0.11% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
423 125 0.11% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
424 124 0.11% Ben Bradley Conservative
Mansfield
425 124 0.11% Sir David Amess Conservative
Southend West
426 123 0.11% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
427 123 0.11% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
428 123 0.11% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
429 122 0.11% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
430 122 0.11% Judith Cummins Labour
Bradford South
431 122 0.11% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
432 121 0.11% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
433 120 0.11% Richard Burgon Labour
Leeds East
434 120 0.11% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
435 120 0.11% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
436 120 0.11% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
437 120 0.11% Richard Graham Conservative
Gloucester
438 120 0.11% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
439 119 0.11% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
440 119 0.11% Rachel Hopkins Labour
Luton South
441 119 0.11% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
442 119 0.11% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
443 119 0.11% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
444 119 0.11% Karen Bradley Conservative
Staffordshire Moorlands
445 119 0.11% Wes Streeting Labour
Ilford North
446 118 0.11% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
447 118 0.11% Mike Hill Labour
Hartlepool
448 117 0.10% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
449 117 0.10% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
450 117 0.10% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
451 117 0.10% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
452 115 0.10% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
453 114 0.10% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
454 114 0.10% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
455 114 0.10% Mark Jenkinson Conservative
Workington
456 114 0.10% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
457 114 0.10% Rob Roberts Conservative
Delyn
458 114 0.10% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
459 113 0.10% Maria Caulfield Conservative
Lewes
460 113 0.10% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
461 113 0.10% Kate Hollern Labour
Blackburn
462 113 0.10% James Cleverly Conservative
Braintree
463 112 0.10% Mohammad Yasin Labour
Bedford
464 112 0.10% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
465 112 0.10% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
466 111 0.10% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
467 110 0.10% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
468 109 0.10% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
469 109 0.10% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
470 109 0.10% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
471 109 0.10% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
472 109 0.10% Kevin Foster Conservative
Torbay
473 108 0.10% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
474 108 0.10% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
475 108 0.10% Michael Ellis Conservative
Northampton North
476 108 0.10% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
477 107 0.10% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
478 107 0.10% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
479 107 0.10% Felicity Buchan Conservative
Kensington
480 106 0.10% Priti Patel Conservative
Witham
481 106 0.10% Dawn Butler Labour
Brent Central
482 106 0.10% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
483 105 0.09% Carla Lockhart Democratic Unionist Party
Upper Bann
484 105 0.09% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
485 105 0.09% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
486 105 0.09% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
487 105 0.09% Sir Robert Syms Conservative
Poole
488 105 0.09% Zarah Sultana Labour
Coventry South
489 105 0.09% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
490 104 0.09% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
491 104 0.09% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
492 103 0.09% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
493 102 0.09% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
494 102 0.09% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
495 102 0.09% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
496 101 0.09% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
497 101 0.09% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
498 100 0.09% Gavin Robinson Democratic Unionist Party
Belfast East
499 100 0.09% Simon Hoare Conservative
North Dorset
500 99 0.09% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
501 99 0.09% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
502 98 0.09% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
503 97 0.09% Sarah Owen Labour
Luton North
504 97 0.09% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
505 97 0.09% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
506 97 0.09% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
507 96 0.09% Sarah Champion Labour
Rotherham
508 95 0.09% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
509 95 0.09% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
510 95 0.09% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
511 95 0.09% Bob Blackman Conservative
Harrow East
512 94 0.08% Chris Loder Conservative
West Dorset
513 94 0.08% Rosie Duffield Labour
Canterbury
514 94 0.08% James Gray Conservative
North Wiltshire
515 94 0.08% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
516 94 0.08% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
517 93 0.08% Paul Maskey Sinn Féin
Belfast West
518 93 0.08% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
519 93 0.08% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
520 93 0.08% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
521 93 0.08% Paul Girvan Democratic Unionist Party
South Antrim
522 92 0.08% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
523 92 0.08% John Glen Conservative
Salisbury
524 92 0.08% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
525 91 0.08% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
526 91 0.08% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
527 90 0.08% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
528 90 0.08% Wayne David Labour
Caerphilly
529 90 0.08% Adam Holloway Conservative
Gravesham
530 90 0.08% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
531 89 0.08% Imran Hussain Labour
Bradford East
532 88 0.08% Nia Griffith Labour
Llanelli
533 88 0.08% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
534 88 0.08% Stephen Farry Alliance
North Down
535 87 0.08% Mel Stride Conservative
Central Devon
536 87 0.08% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
537 87 0.08% Beth Winter Labour
Cynon Valley
538 87 0.08% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
539 86 0.08% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
540 86 0.08% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
541 85 0.08% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
542 85 0.08% Ruth Jones Labour
Newport West
543 84 0.08% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
544 83 0.07% Mr Gregory Campbell Democratic Unionist Party
East Londonderry
545 83 0.07% Chris Hazzard Sinn Féin
South Down
546 82 0.07% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
547 80 0.07% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
548 80 0.07% Jessica Morden Labour
Newport East
549 80 0.07% Chris Elmore Labour
Ogmore
550 79 0.07% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
551 78 0.07% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
552 78 0.07% Selaine Saxby Conservative
North Devon
553 77 0.07% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
554 77 0.07% Gerald Jones Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
555 77 0.07% Ian Paisley Democratic Unionist Party
North Antrim
556 77 0.07% Richard Drax Conservative
South Dorset
557 75 0.07% Ian Murray Labour
Edinburgh South
558 75 0.07% John McNally Scottish National Party
Falkirk
559 75 0.07% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
560 74 0.07% David T C Davies Conservative
Monmouth
561 74 0.07% Mickey Brady Sinn Féin
Newry and Armagh
562 74 0.07% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
563 74 0.07% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
564 72 0.06% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
565 71 0.06% Naz Shah Labour
Bradford West
566 71 0.06% Barry Gardiner Labour
Brent North
567 71 0.06% Scott Mann Conservative
North Cornwall
568 71 0.06% Chris Bryant Labour
Rhondda
569 71 0.06% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
570 70 0.06% Danny Kruger Conservative
Devizes
571 70 0.06% Sammy Wilson Democratic Unionist Party
East Antrim
572 70 0.06% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
573 70 0.06% Robin Millar Conservative
Aberconwy
574 69 0.06% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
575 66 0.06% Chris Evans Labour (Co-op)
Islwyn
576 65 0.06% Simon Jupp Conservative
East Devon
577 64 0.06% Giles Watling Conservative
Clacton
578 64 0.06% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
579 63 0.06% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
580 63 0.06% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
581 63 0.06% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
582 62 0.06% Claudia Webbe Labour
Leicester East
583 62 0.06% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
584 62 0.06% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
585 59 0.05% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
586 59 0.05% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
587 59 0.05% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
588 59 0.05% Stephen Timms Labour
East Ham
589 58 0.05% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
590 57 0.05% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
591 57 0.05% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
592 56 0.05% Francie Molloy Sinn Féin
Mid Ulster
593 56 0.05% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
594 55 0.05% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
595 55 0.05% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
596 55 0.05% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
597 55 0.05% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
598 54 0.05% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
599 54 0.05% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
600 53 0.05% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
601 53 0.05% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
602 52 0.05% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
603 52 0.05% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
604 52 0.05% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
605 50 0.05% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
606 50 0.05% Derek Thomas Conservative
St Ives
607 50 0.05% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
608 50 0.05% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
609 49 0.04% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
610 48 0.04% Órfhlaith Begley Sinn Féin
West Tyrone
611 47 0.04% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
612 46 0.04% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
613 46 0.04% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
614 46 0.04% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
615 45 0.04% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
616 45 0.04% John Nicolson Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
617 45 0.04% Sam Tarry Labour
Ilford South
618 44 0.04% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
619 43 0.04% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
620 43 0.04% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
621 42 0.04% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
622 41 0.04% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
623 41 0.04% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
624 41 0.04% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
625 40 0.04% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
626 40 0.04% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
627 40 0.04% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
628 38 0.03% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
629 38 0.03% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
630 38 0.03% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
631 37 0.03% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
632 35 0.03% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
633 35 0.03% Douglas Ross Conservative
Moray
634 34 0.03% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
635 34 0.03% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
636 32 0.03% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
637 32 0.03% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
638 32 0.03% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
639 30 0.03% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
640 30 0.03% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
641 30 0.03% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
642 30 0.03% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
643 29 0.03% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
644 29 0.03% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
645 28 0.03% Wendy Chamberlain Liberal Democrat
North East Fife
646 26 0.02% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
647 24 0.02% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
648 20 0.02% Jamie Stone Liberal Democrat
Caithness, Sutherland and Easter Ross
649 16 0.01% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
650 8 0.01% Angus Brendan MacNeil Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar