107,352 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 403 0.38% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
2 350 0.33% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
3 345 0.32% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
4 344 0.32% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
5 337 0.31% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
6 335 0.31% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
7 319 0.30% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
8 315 0.29% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
9 314 0.29% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
10 314 0.29% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
11 297 0.28% Greg Smith Conservative
Buckingham
12 293 0.27% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
13 293 0.27% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
14 287 0.27% Philip Davies Conservative
Shipley
15 286 0.27% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
16 285 0.27% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
17 285 0.27% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
18 283 0.26% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
19 283 0.26% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
20 280 0.26% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
21 280 0.26% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
22 280 0.26% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
23 279 0.26% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
24 277 0.26% Damien Moore Conservative
Southport
25 277 0.26% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
26 271 0.25% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
27 270 0.25% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
28 268 0.25% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
29 265 0.25% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
30 263 0.25% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
31 262 0.24% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
32 261 0.24% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
33 261 0.24% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
34 260 0.24% Victoria Prentis Conservative
Banbury
35 260 0.24% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
36 259 0.24% Jeremy Quin Conservative
Horsham
37 259 0.24% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
38 258 0.24% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
39 258 0.24% David Johnston Conservative
Wantage
40 258 0.24% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
41 257 0.24% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
42 254 0.24% Brendan Clarke-Smith Conservative
Bassetlaw
43 254 0.24% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
44 253 0.24% Rob Butler Conservative
Aylesbury
45 252 0.24% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
46 252 0.24% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
47 251 0.23% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
48 250 0.23% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
49 250 0.23% Damian Green Conservative
Ashford
50 250 0.23% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
51 250 0.23% Andrew Bridgen Conservative
North West Leicestershire
52 249 0.23% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
53 248 0.23% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
54 248 0.23% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
55 248 0.23% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
56 248 0.23% James Heappey Conservative
Wells
57 247 0.23% Peter Kyle Labour
Hove
58 245 0.23% Gareth Johnson Conservative
Dartford
59 245 0.23% Adam Afriyie Conservative
Windsor
60 244 0.23% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
61 244 0.23% Simon Hoare Conservative
North Dorset
62 243 0.23% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
63 240 0.22% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
64 240 0.22% Robert Courts Conservative
Witney
65 239 0.22% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
66 237 0.22% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
67 237 0.22% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
68 237 0.22% Maria Caulfield Conservative
Lewes
69 237 0.22% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
70 237 0.22% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
71 236 0.22% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
72 236 0.22% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
73 236 0.22% James Grundy Conservative
Leigh
74 236 0.22% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
75 234 0.22% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
76 234 0.22% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
77 234 0.22% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
78 234 0.22% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
79 233 0.22% Tom Pursglove Conservative
Corby
80 233 0.22% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
81 232 0.22% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
82 231 0.22% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
83 231 0.22% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
84 231 0.22% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
85 231 0.22% James Gray Conservative
North Wiltshire
86 230 0.21% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
87 229 0.21% Richard Drax Conservative
South Dorset
88 229 0.21% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
89 229 0.21% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
90 229 0.21% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
91 228 0.21% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
92 228 0.21% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
93 228 0.21% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
94 227 0.21% Theo Clarke Conservative
Stafford
95 227 0.21% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
96 227 0.21% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
97 227 0.21% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
98 226 0.21% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
99 226 0.21% Robbie Moore Conservative
Keighley
100 226 0.21% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
101 226 0.21% James Sunderland Conservative
Bracknell
102 224 0.21% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
103 224 0.21% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
104 224 0.21% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
105 223 0.21% Peter Gibson Conservative
Darlington
106 223 0.21% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
107 223 0.21% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
108 222 0.21% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
109 222 0.21% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
110 221 0.21% Selaine Saxby Conservative
North Devon
111 220 0.21% Nigel Mills Conservative
Amber Valley
112 220 0.21% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
113 220 0.21% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
114 219 0.20% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
115 218 0.20% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
116 217 0.20% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
117 217 0.20% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
118 217 0.20% Sir George Howarth Labour
Knowsley
119 216 0.20% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
120 216 0.20% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
121 216 0.20% Laura Farris Conservative
Newbury
122 216 0.20% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
123 215 0.20% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
124 215 0.20% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
125 215 0.20% Sir William Cash Conservative
Stone
126 215 0.20% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
127 215 0.20% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
128 215 0.20% Chris Loder Conservative
West Dorset
129 215 0.20% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
130 215 0.20% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
131 214 0.20% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
132 213 0.20% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
133 213 0.20% Danny Kruger Conservative
Devizes
134 213 0.20% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
135 213 0.20% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
136 213 0.20% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
137 213 0.20% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
138 212 0.20% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
139 212 0.20% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
140 211 0.20% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
141 210 0.20% Mark Spencer Conservative
Sherwood
142 210 0.20% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
143 210 0.20% Holly Lynch Labour
Halifax
144 210 0.20% Dean Russell Conservative
Watford
145 210 0.20% James Cleverly Conservative
Braintree
146 209 0.20% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
147 209 0.20% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
148 209 0.20% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
149 207 0.19% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
150 207 0.19% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
151 207 0.19% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
152 207 0.19% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
153 207 0.19% Peter Dowd Labour
Bootle
154 207 0.19% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
155 206 0.19% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
156 206 0.19% Suella Braverman Conservative
Fareham
157 206 0.19% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
158 206 0.19% James Wild Conservative
North West Norfolk
159 205 0.19% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
160 205 0.19% John Glen Conservative
Salisbury
161 204 0.19% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
162 203 0.19% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
163 203 0.19% John Howell Conservative
Henley
164 201 0.19% Mark Pawsey Conservative
Rugby
165 201 0.19% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
166 201 0.19% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
167 201 0.19% Sir David Amess Conservative
Southend West
168 201 0.19% Priti Patel Conservative
Witham
169 201 0.19% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
170 201 0.19% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
171 199 0.19% Bill Esterson Labour
Sefton Central
172 199 0.19% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
173 199 0.19% Scott Mann Conservative
North Cornwall
174 199 0.19% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
175 198 0.18% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
176 198 0.18% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
177 198 0.18% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
178 197 0.18% Robert Halfon Conservative
Harlow
179 197 0.18% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
180 196 0.18% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
181 196 0.18% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
182 196 0.18% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
183 196 0.18% Judith Cummins Labour
Bradford South
184 196 0.18% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
185 195 0.18% Robert Largan Conservative
High Peak
186 195 0.18% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
187 195 0.18% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
188 195 0.18% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
189 194 0.18% Peter Aldous Conservative
Waveney
190 194 0.18% Chloe Smith Conservative
Norwich North
191 194 0.18% Clive Lewis Labour
Norwich South
192 194 0.18% Christian Matheson Labour
City of Chester
193 193 0.18% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
194 193 0.18% Adam Holloway Conservative
Gravesham
195 192 0.18% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
196 192 0.18% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
197 192 0.18% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
198 191 0.18% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
199 191 0.18% Fiona Bruce Conservative
Congleton
200 191 0.18% Rishi Sunak Conservative
Richmond (Yorks)
201 191 0.18% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
202 191 0.18% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
203 191 0.18% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
204 191 0.18% Lee Anderson Conservative
Ashfield
205 191 0.18% Philip Dunne Conservative
Ludlow
206 191 0.18% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
207 190 0.18% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
208 190 0.18% Richard Graham Conservative
Gloucester
209 190 0.18% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
210 189 0.18% Angela Richardson Conservative
Guildford
211 189 0.18% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
212 189 0.18% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
213 188 0.18% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
214 188 0.18% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
215 188 0.18% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
216 188 0.18% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
217 187 0.17% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
218 187 0.17% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
219 185 0.17% Karl McCartney Conservative
Lincoln
220 185 0.17% Scott Benton Conservative
Blackpool South
221 185 0.17% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
222 185 0.17% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
223 185 0.17% Mel Stride Conservative
Central Devon
224 185 0.17% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
225 184 0.17% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
226 184 0.17% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
227 184 0.17% Mary Robinson Conservative
Cheadle
228 183 0.17% Sir Robert Syms Conservative
Poole
229 183 0.17% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
230 183 0.17% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
231 183 0.17% Mohammad Yasin Labour
Bedford
232 183 0.17% Rachel Reeves Labour
Leeds West
233 183 0.17% Andy Carter Conservative
Warrington South
234 183 0.17% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
235 182 0.17% Mark Menzies Conservative
Fylde
236 182 0.17% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
237 182 0.17% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
238 182 0.17% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
239 181 0.17% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
240 180 0.17% Nia Griffith Labour
Llanelli
241 179 0.17% Will Quince Conservative
Colchester
242 179 0.17% Matt Vickers Conservative
Stockton South
243 178 0.17% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
244 178 0.17% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
245 178 0.17% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
246 178 0.17% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
247 178 0.17% Gillian Keegan Conservative
Chichester
248 177 0.17% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
249 177 0.17% Navendu Mishra Labour
Stockport
250 177 0.17% Ben Bradley Conservative
Mansfield
251 177 0.17% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
252 177 0.17% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
253 176 0.16% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
254 176 0.16% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
255 176 0.16% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
256 176 0.16% Julian Sturdy Conservative
York Outer
257 176 0.16% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
258 176 0.16% Giles Watling Conservative
Clacton
259 175 0.16% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
260 175 0.16% Paul Howell Conservative
Sedgefield
261 175 0.16% Robert Buckland Conservative
South Swindon
262 175 0.16% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
263 174 0.16% Alok Sharma Conservative
Reading West
264 174 0.16% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
265 174 0.16% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
266 174 0.16% Conor McGinn Labour
St Helens North
267 174 0.16% Kevin Foster Conservative
Torbay
268 174 0.16% Michael Fabricant Conservative
Lichfield
269 173 0.16% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
270 173 0.16% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
271 173 0.16% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
272 173 0.16% John Redwood Conservative
Wokingham
273 173 0.16% Karin Smyth Labour
Bristol South
274 172 0.16% Lucy Allan Conservative
Telford
275 172 0.16% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
276 172 0.16% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
277 172 0.16% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
278 172 0.16% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
279 172 0.16% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
280 171 0.16% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
281 171 0.16% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
282 171 0.16% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
283 171 0.16% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
284 171 0.16% Lisa Nandy Labour
Wigan
285 170 0.16% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
286 170 0.16% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
287 169 0.16% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
288 169 0.16% Jon Trickett Labour
Hemsworth
289 169 0.16% David Rutley Conservative
Macclesfield
290 169 0.16% David T C Davies Conservative
Monmouth
291 168 0.16% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
292 167 0.16% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
293 167 0.16% Chris Green Conservative
Bolton West
294 167 0.16% Kate Griffiths Conservative
Burton
295 167 0.16% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
296 167 0.16% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
297 166 0.16% Edward Miliband Labour
Doncaster North
298 166 0.16% Derek Twigg Labour
Halton
299 166 0.16% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
300 166 0.16% John Nicolson Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
301 166 0.16% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
302 166 0.16% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
303 166 0.16% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
304 166 0.16% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
305 165 0.15% Simon Jupp Conservative
East Devon
306 165 0.15% Derek Thomas Conservative
St Ives
307 165 0.15% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
308 165 0.15% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
309 164 0.15% Leo Docherty Conservative
Aldershot
310 163 0.15% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
311 163 0.15% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
312 163 0.15% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
313 163 0.15% Mick Whitley Labour
Birkenhead
314 163 0.15% Liz Twist Labour
Blaydon
315 163 0.15% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
316 163 0.15% Edward Argar Conservative
Charnwood
317 162 0.15% Maggie Throup Conservative
Erewash
318 161 0.15% Crispin Blunt Conservative
Reigate
319 161 0.15% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
320 160 0.15% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
321 160 0.15% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
322 160 0.15% Jane Hunt Conservative
Loughborough
323 160 0.15% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
324 160 0.15% Rosie Duffield Labour
Canterbury
325 160 0.15% Mary Glindon Labour
North Tyneside
326 160 0.15% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
327 158 0.15% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
328 158 0.15% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
329 158 0.15% Ian Lavery Labour
Wansbeck
330 158 0.15% Robert Jenrick Conservative
Newark
331 158 0.15% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
332 157 0.15% Gareth Bacon Conservative
Orpington
333 156 0.15% Paul Bristow Conservative
Peterborough
334 156 0.15% Andrew Rosindell Conservative
Romford
335 156 0.15% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
336 155 0.14% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
337 155 0.14% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
338 155 0.14% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
339 154 0.14% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
340 154 0.14% Alan Mak Conservative
Havant
341 154 0.14% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
342 154 0.14% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
343 153 0.14% Jacob Young Conservative
Redcar
344 153 0.14% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
345 153 0.14% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
346 153 0.14% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
347 153 0.14% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
348 153 0.14% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
349 152 0.14% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
350 152 0.14% Karen Bradley Conservative
Staffordshire Moorlands
351 152 0.14% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
352 151 0.14% Ed Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
353 150 0.14% Neil O'Brien Conservative
Harborough
354 150 0.14% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
355 150 0.14% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
356 150 0.14% Imran Hussain Labour
Bradford East
357 150 0.14% Ruth Jones Labour
Newport West
358 150 0.14% James Daly Conservative
Bury North
359 149 0.14% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
360 149 0.14% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
361 148 0.14% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
362 148 0.14% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
363 148 0.14% Michael Ellis Conservative
Northampton North
364 147 0.14% Esther McVey Conservative
Tatton
365 147 0.14% Steve Brine Conservative
Winchester
366 147 0.14% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
367 146 0.14% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
368 146 0.14% Beth Winter Labour
Cynon Valley
369 146 0.14% Tom Randall Conservative
Gedling
370 146 0.14% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
371 145 0.14% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
372 145 0.14% Ian Mearns Labour
Gateshead
373 145 0.14% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
374 145 0.14% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
375 145 0.14% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
376 145 0.14% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
377 145 0.14% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
378 144 0.13% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
379 144 0.13% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
380 143 0.13% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
381 143 0.13% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
382 143 0.13% Jessica Morden Labour
Newport East
383 143 0.13% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
384 143 0.13% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
385 142 0.13% Chris Philp Conservative
Croydon South
386 142 0.13% Kate Osborne Labour
Jarrow
387 142 0.13% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
388 142 0.13% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
389 142 0.13% Mark Logan Conservative
Bolton North East
390 141 0.13% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
391 141 0.13% Julian Knight Conservative
Solihull
392 141 0.13% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
393 141 0.13% Mike Hill Labour
Hartlepool
394 141 0.13% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
395 141 0.13% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
396 141 0.13% Christian Wakeford Conservative
Bury South
397 140 0.13% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
398 140 0.13% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
399 140 0.13% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
400 140 0.13% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
401 140 0.13% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
402 140 0.13% Wayne David Labour
Caerphilly
403 139 0.13% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
404 139 0.13% Matt Rodda Labour
Reading East
405 139 0.13% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
406 138 0.13% Chris Bryant Labour
Rhondda
407 138 0.13% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
408 138 0.13% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
409 138 0.13% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
410 137 0.13% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
411 137 0.13% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
412 137 0.13% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
413 136 0.13% Henry Smith Conservative
Crawley
414 136 0.13% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
415 136 0.13% Darren Jones Labour
Bristol North West
416 136 0.13% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
417 136 0.13% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
418 134 0.13% John McNally Scottish National Party
Falkirk
419 134 0.13% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
420 134 0.13% Guy Opperman Conservative
Hexham
421 133 0.12% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
422 133 0.12% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
423 133 0.12% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
424 133 0.12% Tom Hunt Conservative
Ipswich
425 133 0.12% Hilary Benn Labour
Leeds Central
426 133 0.12% Gerald Jones Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
427 133 0.12% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
428 132 0.12% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
429 132 0.12% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
430 132 0.12% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
431 132 0.12% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
432 131 0.12% Sarah Champion Labour
Rotherham
433 131 0.12% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
434 131 0.12% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
435 131 0.12% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
436 130 0.12% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
437 130 0.12% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
438 129 0.12% Amanda Solloway Conservative
Derby North
439 129 0.12% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
440 129 0.12% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
441 129 0.12% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
442 129 0.12% Sarah Owen Labour
Luton North
443 128 0.12% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
444 128 0.12% Alex Cunningham Labour
Stockton North
445 128 0.12% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
446 128 0.12% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
447 128 0.12% Darren Henry Conservative
Broxtowe
448 127 0.12% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
449 126 0.12% Tony Lloyd Labour
Rochdale
450 126 0.12% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
451 126 0.12% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
452 125 0.12% Rachel Maclean Conservative
Redditch
453 125 0.12% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
454 125 0.12% Clive Efford Labour
Eltham
455 125 0.12% Feryal Clark Labour
Enfield North
456 125 0.12% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
457 125 0.12% Bob Stewart Conservative
Beckenham
458 124 0.12% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
459 124 0.12% Douglas Ross Conservative
Moray
460 124 0.12% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
461 123 0.12% Alison McGovern Labour
Wirral South
462 123 0.12% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
463 122 0.11% Mike Wood Conservative
Dudley South
464 122 0.11% Grahame Morris Labour
Easington
465 122 0.11% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
466 122 0.11% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
467 122 0.11% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
468 121 0.11% Margaret Beckett Labour
Derby South
469 121 0.11% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
470 120 0.11% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
471 119 0.11% Zarah Sultana Labour
Coventry South
472 119 0.11% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
473 119 0.11% Rachel Hopkins Labour
Luton South
474 119 0.11% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
475 118 0.11% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
476 118 0.11% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
477 118 0.11% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
478 118 0.11% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
479 118 0.11% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
480 118 0.11% John Stevenson Conservative
Carlisle
481 118 0.11% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
482 117 0.11% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
483 117 0.11% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
484 116 0.11% Rob Roberts Conservative
Delyn
485 116 0.11% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
486 116 0.11% Mark Jenkinson Conservative
Workington
487 115 0.11% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
488 115 0.11% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
489 114 0.11% Richard Burgon Labour
Leeds East
490 113 0.11% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
491 113 0.11% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
492 113 0.11% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
493 113 0.11% Chris Elmore Labour
Ogmore
494 112 0.10% Wes Streeting Labour
Ilford North
495 112 0.10% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
496 112 0.10% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
497 112 0.10% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
498 111 0.10% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
499 111 0.10% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
500 110 0.10% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
501 110 0.10% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
502 109 0.10% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
503 109 0.10% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
504 109 0.10% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
505 109 0.10% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
506 109 0.10% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
507 108 0.10% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
508 108 0.10% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
509 108 0.10% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
510 108 0.10% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
511 108 0.10% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
512 107 0.10% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
513 107 0.10% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
514 107 0.10% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
515 106 0.10% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
516 106 0.10% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
517 106 0.10% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
518 106 0.10% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
519 106 0.10% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
520 106 0.10% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
521 105 0.10% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
522 105 0.10% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
523 104 0.10% Ian Murray Labour
Edinburgh South
524 104 0.10% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
525 104 0.10% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
526 104 0.10% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
527 103 0.10% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
528 103 0.10% Carolyn Harris Labour
Swansea East
529 103 0.10% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
530 103 0.10% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
531 102 0.10% Trudy Harrison Conservative
Copeland
532 102 0.10% Marco Longhi Conservative
Dudley North
533 102 0.10% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
534 102 0.10% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
535 100 0.09% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
536 100 0.09% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
537 100 0.09% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
538 100 0.09% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
539 99 0.09% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
540 99 0.09% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
541 99 0.09% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
542 98 0.09% Sarah Jones Labour
Croydon Central
543 98 0.09% Robin Millar Conservative
Aberconwy
544 98 0.09% Chris Evans Labour (Co-op)
Islwyn
545 98 0.09% Valerie Vaz Labour
Walsall South
546 98 0.09% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
547 97 0.09% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
548 97 0.09% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
549 96 0.09% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
550 96 0.09% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
551 96 0.09% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
552 96 0.09% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
553 96 0.09% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
554 95 0.09% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
555 95 0.09% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
556 95 0.09% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
557 94 0.09% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
558 94 0.09% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
559 94 0.09% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
560 94 0.09% Marsha De Cordova Labour
Battersea
561 94 0.09% Kate Hollern Labour
Blackburn
562 94 0.09% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
563 93 0.09% Fleur Anderson Labour
Putney
564 93 0.09% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
565 93 0.09% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
566 93 0.09% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
567 92 0.09% Janet Daby Labour
Lewisham East
568 91 0.09% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
569 91 0.09% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
570 91 0.09% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
571 91 0.09% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
572 90 0.08% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
573 90 0.08% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
574 90 0.08% Gavin Robinson Democratic Unionist Party
Belfast East
575 90 0.08% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
576 90 0.08% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
577 90 0.08% Naz Shah Labour
Bradford West
578 90 0.08% Stephen Farry Alliance
North Down
579 89 0.08% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
580 89 0.08% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
581 88 0.08% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
582 88 0.08% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
583 88 0.08% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
584 88 0.08% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
585 88 0.08% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
586 88 0.08% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
587 88 0.08% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
588 87 0.08% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
589 86 0.08% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
590 86 0.08% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
591 85 0.08% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
592 84 0.08% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
593 84 0.08% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
594 84 0.08% Wendy Chamberlain Liberal Democrat
North East Fife
595 84 0.08% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
596 84 0.08% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
597 83 0.08% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
598 83 0.08% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
599 81 0.08% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
600 81 0.08% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
601 80 0.08% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
602 79 0.07% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
603 79 0.07% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
604 79 0.07% Jamie Stone Liberal Democrat
Caithness, Sutherland and Easter Ross
605 78 0.07% Claire Hanna Social Democratic & Labour Party
Belfast South
606 77 0.07% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
607 77 0.07% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
608 76 0.07% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
609 73 0.07% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
610 73 0.07% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
611 73 0.07% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
612 72 0.07% Paul Girvan Democratic Unionist Party
South Antrim
613 72 0.07% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
614 72 0.07% Liz Kendall Labour
Leicester West
615 72 0.07% John Spellar Labour
Warley
616 71 0.07% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
617 71 0.07% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
618 70 0.07% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
619 68 0.06% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
620 68 0.06% Sammy Wilson Democratic Unionist Party
East Antrim
621 68 0.06% Felicity Buchan Conservative
Kensington
622 66 0.06% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
623 64 0.06% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
624 61 0.06% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
625 60 0.06% Mr David Lammy Labour
Tottenham
626 60 0.06% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
627 59 0.06% Chris Hazzard Sinn Féin
South Down
628 57 0.05% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
629 56 0.05% Dawn Butler Labour
Brent Central
630 56 0.05% Mickey Brady Sinn Féin
Newry and Armagh
631 56 0.05% Ian Paisley Democratic Unionist Party
North Antrim
632 55 0.05% Carla Lockhart Democratic Unionist Party
Upper Bann
633 53 0.05% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
634 49 0.05% Bob Blackman Conservative
Harrow East
635 47 0.04% Mr Gregory Campbell Democratic Unionist Party
East Londonderry
636 45 0.04% Barry Gardiner Labour
Brent North
637 44 0.04% Claudia Webbe Labour
Leicester East
638 42 0.04% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
639 42 0.04% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
640 42 0.04% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
641 40 0.04% Stephen Timms Labour
East Ham
642 38 0.04% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
643 38 0.04% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
644 38 0.04% Sam Tarry Labour
Ilford South
645 38 0.04% Paul Maskey Sinn Féin
Belfast West
646 36 0.03% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
647 35 0.03% Francie Molloy Sinn Féin
Mid Ulster
648 34 0.03% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
649 28 0.03% Órfhlaith Begley Sinn Féin
West Tyrone
650 27 0.03% Angus Brendan MacNeil Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar